Fimfárum se opět pokusí zbořit hranice

Když se řekne festival, většině lidí se vybaví velká stage pod širým nebem a na ní rozdovádění hudebníci nebo promítací sál s plátnem, na kterém střídá jeden film druhý. Jsou však i jiné festivaly, často nepříliš známé, zato o nic méně zajímavé. Mají svůj smysluplný cíl, chtějí obohatit nejen kulturní scénu, ale také změnit společnost. Příkladem je Fimfárum.


Tento festival, pořádaný v Olomouci už od roku 1997, má vytvořit společný prostor pro potkávání a poznávání lidí „zdravých“ a mentálně postižených. Program je naplněný tvořivými aktivitami, které mají účastníky nejen pobavit, ale nabízí jim také společné zážitky, které pomáhají bořit bariéry.

Elektrodílna z loňského ročníku Fimfárum, zdroj: www.spoluolomouc.cz

Elektrodílna z loňského ročníku Fimfárum, zdroj: www.spoluolomouc.cz

Každoročně se akce pořádá koncem června, stejně tomu bude i letos. Uskuteční se už tento víkend, tedy od 18. do 20. června, a to v prostorách Domu dětí a mládeže (DDM) a v Bezručových sadech. Zahájení festivalu proběhne v pátek v 19 hodin ve společenském sálu DDM. Sobota bude tvůrčí, účastníci si budou moci vyzkoušet práci ve výtvarných dílnách a nedělní program naplní výlety na zajímavá místa v okolí Olomouce.


Tvořivé dílny své brány otevřou v 10 hodin. Účastníci se například naučí vytvářet sypané obrázky, ručně vyráběné šperky, vyzkoušejí si práci se dřevem, osahají si africké bubny nebo navštíví elektrodílnu. Večerní program zpestří ukázka tanců a prohlídka zámku v Náměšti na Hané. Čím sobota skončí, tím neděle začne. Bude se výletovat. V nabídce míst, kam je možné se podívat, je Veteran Arena, ateliér sochaře Jana Naše, centrum ekologických aktivit Sluňákov, solná jeskyně nebo zoo na Svatém Kopečku. Návštěvou olomouckých zajímavostí se účastníci s festivalem rozloučí.

Radka Spurná, Regionální koordinátorka – redaktorka, Kraj Olomoucký

Úvodní foto: www.spoluolomouc.cz

Přidej komentář jako první k "Fimfárum se opět pokusí zbořit hranice"

Zanechte komentář