Hendmejd!

image2(1)

 Maruška Martínková a Terka Urbischová spojily své síly, využily umělecký talent s organizačními schopnostmi, přidaly špetku podnikatelského „umu“ a vytvořily neobyčejné, trendy a lidmi tolik oblíbené dekórování.

Zleva Terka a Maruška

Holky malují rozmanitě a téměř na cokoli… Malují na hrníčky, konvičky, talíře, plecháčky, zkrátka na všechno, co jim přijde pod ruce. Můžete si nechat zhotovit podobiznu, pomalovat svatební talíř hrdličkami nebo dalšími romantickými obrázky (jména a datum svatby nechybí), vyšperkovat všední nádobí nevšedními vzory a vymyslet si prakticky cokoli, co by Vám udělalo radost.

Pokud se řadíte mezi lidi, kteří hledají pro své blízké dárky, do kterých lze vložit kousek sebe, přečtěte si následující rozhovor.

 

 image1

  1. Co si můžeme pod projektem Hendmejd představit?

Terka: Jednoduše řečeno malujeme na hrníčky podobizny lidí. Nepodobají se však sobě vzhledově, jako fotka, ale spíš se poznají podle typických znaků nebo podle toho, co mají rádi. Nemalujeme však jen podobizny, našim zákazníkům se snažíme splnit téměř jakékoliv přání, které by na svém hrníčku rádi měli.

Maruška: A kromě takto osobitých hrníčků malujeme taky hrníčky do kaváren a věnujeme se i svatebním dekoracím.

 

  1. Můžete o sobě, holkách z Hendmejdu něco prozradit? Jak Váš projekt vznikl?

 

Terka: My holky z Hendmejd jsme kamarádky už od školky a jedna druhou často zná víc než samu sebe. A na tom je vlastně i postavené celé fungování Hendmejdu.

A jak jsme vznikly? Vlastně úplnou náhodou.

 

Společně s námi do školky chodily ještě další dvě naše nejlepší kamarádky a těm se tenkrát v prosinci 2013 Maruška rozhodla udělat radost a vymyslela, že jim nakreslí vánoční hrníčky. A protože ví, jak moc jsem kreativní (to je moje přednost), tak mě zaúkolovala (to je přednost zase Marušky), a tak vlastně úplnou náhodou vznikly naše první hrníčky. Maruška je pak zveřejnila na Facebooku a nám tak začaly chodit první objednávky.

 

Maruška: Tohle rozložení práce od té doby vlastně zůstalo nezměněné. Terka je ta hlavní kreativní složka a já mám na starost ty ostatní záležitosti. Změnil se ale sortiment, který nabízíme. K hrníčkům jsme postupně přidaly porcelánové talíře, máselničky, začaly jsme se věnovat i svatebním dekoracím a letos se zamilovaly do smaltovaných hrníčků, tak teď nabízíme i ty.

image1(1)

  1. Na čem je tedy Hendmejd založen?

Terka: Všechno, co u nás najdete, je ruční práce a originál, na tom si rozhodně zakládáme.

Maruška: Ke každému našemu zákazníkovi se snažíme přistupovat individuálně a splnit mu téměř jakékoliv přání.

 

  1. Na Opavsku jste velmi oblíbenou a originální možností, jak darovat dárek na míru. Myslíte, že právě v tom spočívá Vaše úspěšnost?

Terka: Věříme, že ano. Hrníček je krásná maličkost, kterou můžete vyjádřit, jak dobře toho člověka znáte. A to může být mnohem víc, než drahé dárky z obchodu.

Maruška: Pamatujeme si skoro každý hrníček, který nám prošel pod rukama, snažíme se obdarovaného vystihnout tak, aby se v něm opravdu poznal, a i když se na něj podívá

po desáté, vždy tam najde něco, čeho si předtím nevšiml.

image2

  1. Můžete prozradit, kde si můžou čtenáři prohlédnout Vaši tvorbu?

Terka: Pod názvem Hendmejd nás můžete navštívit na Facebooku, a také na Instagramu.

Maruška: Těšíme se na Vás!

Smaltovaný hrníček

 

Děkuji Vám za rozhovor! Přeji Vám spoustu úžasných nápadů, kterými potěšíte nejedno srdce a vykouzlíte řadu úsměvů na tváři.

Ať se Vám moc daří!

 

ICM Ostrava, Mgr. Adéla Grodová.