III.Estonsko: Pokračování ERASMUS

Zima už nám, doufejme, skončila, protože ještě na začátku března nám tu padal sníh. Nyní se konečně oteplilo a konečně začne jaro, na které se všichni studenti moc těší, protože se bude chodit ven do parků na pikniky, hrát hry a podobné věci. Než však toto období nastane na sto
procent, napíši vám, co se tady děje.
Jako první bych chtěla zmínit pedagogický seminář, který jsme musela absolvovat, abych mohla jít do estonských škol vyučovat o České republice. Byla to povinná součást projektu EMS Estonia 2014, kterého se zde účastním. Byl to pro mne velmi poučný den, který mi dal základní informace jak dobře připravit svůj program pro školy, aby byl zajímavý pro děti všech věkových kategorií.
Abych poznala Estonsko z co možná nejvíce úhlů, chodím se, spolu se spolužáky, dívat na jejich filmy, které mi často v mnoha věcech připomínají filmy naše. Musím ale říct, že mě žádný film nezaujal tak, abych ho musela vidět znovu, spíše je to naopak, Někdy se musím přemáhat a vydržet až do konce. Mnohem raději chodíme do divadla. Byli jsme na muzikálu Pomáda, který byl úžasný a na baletu Kráska a zvíře, který mne trochu zklamal, protože závěr byl smutný a to se mi k tomu to příběhu nehodí. Je to přece pohádka!
Univerzita v Tartu pořádala veletrh pracovních možností, který nám dal zajímavou příležitost zjistit, jestli bychom si mohli zajistit stáž nebo letní brigádu v nějaké mezinárodní nebo estonské firmě. Zjistila jsem, že bych našla uplatnění či stáž v mezinárodních firmách jako je Nestlé nebo Loreal.
Předposlední víkend v březnu se téměř polovina ERASMUS studentů zúčastnila Pool party v aquaparku v Tartu. Na tuto party přijeli i studenti z Rigy a Tallinu. Nikdy předtím jsem v bazénu na party nebyla a musím říci, že to bylo úžasné. Naše akce začínala ve 22 hodin, když byl bazén oficiálně zavřený a měli jsme jej tedy celý jen a jen pro sebe. Mohli jsme volně chodit na tobogány, sauny, vířivky, tančit v bazénu, zkrátka skvělý zážitek!

 

Ke konci března se již podruhé konal Social Date. Ve skutečnosti se jednalo o návštěvu dětského domova, kde jsme s dětmi hráli hry, vyráběli různé věci. Ve stejný den večer se konal dlouho očekávaný French National Evening (Francouzský národní večer). Studenti z Francie nám představili svoji kulturu, jídla a zajímavosti z jejich země. Tento večer splnil naše očekávání, protože byl naprosto úžasný. Příští národní večer by měl být Ukrajinský. Už se moc těším.
Protože jsme zavedli tradici opakování svátků a měli jsme Halloween č. 2, museli jsme oslavit také Vánoce č. 2. Bylo zvláštní v půlce března vyzdobit pokoj vánočními dekoracemi a zpívat koledy J. Důvod k oslavě se najde vždy, st. Patric´s Party, něčí narozeniny, nebo jen oslavit, že je středa. Spolu s kamarády jsme zavedli další tradici. Každý pátek pořádáme společnou večeři. Začínali jsme v pěti lidech a na poslední večeři nás bylo patnáct. Vařit pro tolik lidí už je na koleji docela výzva J, protože každá kuchyň má jen dvou plotýnkový vařič. Proto se v jednom pokoji vařil guláš a v dalších třech pokojích těstoviny. Jelikož nikdo z nás není žádný kuchařský mistr, rádi si zajdeme na dobré jídlo do restaurace, naposledy jsme byli v asijské restauraci, kde jsme si všichni moc pochutnali.

Na další dny mám již nějaké plány, ale o těch vám napíšu, až je uskutečním.

Pro ICM Cheb
Jiřina Krejčová

Přidej komentář jako první k "III.Estonsko: Pokračování ERASMUS"

Zanechte komentář