Internetové bankovnictví

V dnešní době je internetové bankovnictví nejpohodlnější a také nejlevnější způsob, jak disponovat s financemi na svém účtu. Už nemusíte fyzicky chodit do banky, ale stačí, když máte k dispozici počítač s připojením na internet a internetový prohlížeč nebo mobilní telefon vybavený operačním systémem, a své peníze spravujete pěkně v teple svého domova.  Používání je velmi jednoduché, stačí se jen přihlásit a hned můžete provádět transakce na svém účtu. Díky internetovému bankovnictví můžete také provádět zahraniční platební transakce.

Službu internetového bankovnictví v současné době nabízí cca 24 bank a družstevních záložen, poplatky se pohybují od 0 do 60 Kč. Počátky internetového bankovnictví spadají do 90.let 20.století.

Prostředí internetu může být také velmi nebezpečné, proto se banky snaží co nejvíce zabezpečit ochranu přenášených dat. Existuje několik forem zabezpečení: autentizační kalkulátor, autentizační SMS zaslaná jako běžná SMS, autentická SMS zaslaná jako šifrovaná SMS SIM-TOOLKIT, podpisový certifikát, podpisový certifikát uložený na čipové nebo optické kartě, podpisový certifikát uložený na USB tokenu, uživatelské jméno a heslo.

Přehled informací o jednotlivých produktech bank a jednotlivých druzích zabezpečení internetového bankovnictví najdete na http://www.mesec.cz .

Zdroj: http://www.mesec.cz

Markéta Říhová

Regioální koordinátorka – redaktorka

Kraj Zlínský

Přidej komentář jako první k "Internetové bankovnictví"

Zanechte komentář