ISIC – malá karta, se kterou se dají dělat velké věci (nejen) po celém Olomouckém kraji

S příchodem na vysokou školu se s největší pravděpodobností dřív nebo později setkáš, pokud už jsi se dřív nesetkal/a, se slovem ISIC. Pod těmito čtyřmi písmeny se skrývá malá, plastová kartička, se kterou se dají dělat velké věci. ISIC karta je totiž jediným mezinárodně uznávaným dokladem prokazujícím statut studenta střední, vyšší odborné nebo vysoké školy.


Díky ní můžeš získat slevy na nákupech, v kempech, hotelech, při vstupu na festivaly a jiné akce či do památek. Řada vysokých škol používá ISIC jako průkaz svých studentů, který jim umožňuje dělat ve škole různé praktické úkony. Slouží například jako identifikace při vstupu do prostor školy, je využíván v rámci stravovacího systému, takže stačí jen přiložit kartu ke čtečce a můžeš si objednat svůj oběd, umožňuje ti využít samoobslužných kopírek či funguje jako karta do knihovny.

ISIC karta

Pokud tvá škola ISIC kartu využívá, v Olomouckém kraji to je Univerzita Palackého, pravděpodobně jsi dostal/a v dopise, ve kterém ti bylo sděleno, že jsi přijat/a, také formulář žádosti o kartu. Po nástupu do školy tedy brzy kartu obdržíš. Jestli však tvá alma mater tuto kartu nevyužívá jako průkaz studenta, přesto nemusíš zoufat. ISIC si přesto můžeš pořídit. Nebudeš ho sice používat ve škole, ale z různých slev se radovat můžeš.


Když už jsme u těch slev, které to vlastně jsou? ISIC ti v rámci Olomouckého kraje (ale i jinde) ušetří peníze při nákupu sportovního zboží, kožených a kožešinových výrobků, brýlí nebo knih. Slevu dostaneš také v lékárně, internetové kavárně či jazykové škole. Kartou se můžeš prokázat při vstupu na nejrůznější akce nebo do hradů a zámků, takže zaplatíš jen zlevněné vstupné. Pokud jsi milovníkem/milovnicí zimních radovánek, využiješ kartu i v lyžařských areálech. Seznam firem, které nabízejí slevy na ISIC kartu, najdeš na zde.


Budeš-li sledovat stránky www.isic.cz, dozvíš se navíc například o slevových akcích na konkrétní výrobky či o soutěžích. Právě teď třeba probíhají dvě akce. Pokud odpovíš na jednu otázku, můžeš vyhrát luxusní brašnu Alameda od firmy Keen. A k tomu můžeš získat NOD s padesátiprocentní slevou.

Radka Spurná, Regionální koordinátorka – redaktorka, Kraj Olomoucký

Přidej komentář jako první k "ISIC – malá karta, se kterou se dají dělat velké věci (nejen) po celém Olomouckém kraji"

Zanechte komentář