Jak jsme pořádali Dračí líheň

draci_lihen_2

Víkend 11. -12. 11. 2017 byl pro náš tým Létajích kaprů důležitý. Pořádali jsme každoroční turnaj v Ultimate (frisbee) pod názvem Dračí líheň. A proč zrovna Dračí líheň? Zejména proto, že se jedná o turnaj pro začínající a mírně pokročilé hráče z Brna a nejbližšího okolí, (letošní turnaj se trochu vymykal účastí velmi vzdálených týmů z Písku a z Bohumína). Vzhledem k tomu, že jedním ze symbolů Brna je brněnský drak, je název Dračí líheň ideálním názvem pro tento turnaj, i když se pořádá asi 30 km od Brna v Pohořelicích. Právě tady sídlí náš tým Létající kapři, který je jedním z nejmladších týmů v celé ČR.  

Co vše se musí zařídit? Především zamluvit sportovní halu, napsat informace, navrhnout rozpis zápasů a obeslat týmy. Vzhledem k tomu, že se jedná o dvoudenní turnaj, je nutno zamluvit i prostory pro spaní. V našem případě místní Sokolovnu.  Pro večerní program jsme využili prostory Klubu mládeže Střediska volného času a místního ICM. Večerní program se díky tomu proto nesl v pohodovém duchu hraní stolního fotbálku, stolních her, ping pongu i tancování na X-boxu.draci_lihen_1

A jak turnaj dopadl?

Letos se nám podařilo opět sestavit dva týmy, které bojovali s dalšími týmy z celé ČR. Zastoupen byl Bohumín, Brno, Ostrava a dokonce i Písek. Letošní turnaj měl rekordní účast mezi juniory, za což jsme jako organizátoři velmi rádi. Turnaj vyhrál tým Left Overs z Brna, na druhém místě skončil další brněnský tým BUFU (Brno Ultimate Frisbee Underground), třetí skončil tým PeaceEgg z Písku. Týmy Létajích kaprů byly sestaveny tak, aby si zahráli a vyzkoušeli si turnajovou atmosféru i naše nejmladší naděje, a proto jsme obsadili čtvrté a osmé místo. Důležitým aspektem každého turnaje v Ultimate je předávání ceny „Spirit of the Game“ (Duch hry), kterou neurčuje pořadatel, ale týmy na základě Fair-play.

Přesto, že jsme se neumístili na předních příčkách, považujeme turnaj za velmi povedený a úspěšný. Z organizačního pohledu a vedení celého turnaje se starají starší hráči, kteří sami ještě v juniorském věku zvládají vše potřebné.  týmy máme sestaveny tak, aby si zahráli a užili turnaj i úplní začátečníci. Turnaj má mezi hráči velkou oblibu díky pohodové a přátelské atmosféře a my budeme rádi, když to tak zůstane i do dalších ročníků.

 

Matěj Kurka, ICM SVČ Pohořelice
hráč Létajích Kaprů,
spoluorganizátor turnaje Dračí líheň