Jak přežít v klidu létání?

Odpověď zní: BÝT PŘIPRAVEN! Odvěká pravda, která pro cestování letadlem platí na 100 %. Problémů, které mohou provázet létání a na které se připravit lze, je mnoho. Pojďme se na některé podívat, abychom si tento statisticky nejbezpečnější druh cestování náležitě vychutnali.

obrazek_Plzen_cestovani_letadlem_04_26_10Bodem číslo jedna je příprava letenky a pasu. Bez toho vás do letadla nepustí. Ačkoliv si myslíte, že vám se to stát nikdy nemůže, pracovníci cestovních kanceláří o tom vědí své.

Bodem číslo dvě jsou zavazadla. Kromě jejich obsahu si musíte dát pozor na jejich hmotnost. Dospělý cestující v ekonomické třídě může přepravit zdarma zavazadla od 20 do 30 kg, podle letecké společnosti a destinace. Ale většinou je to pouhých 20 kg, které mohou připadat mnohým ženám naprosto nevyhovující. Připlatit si nadváhu možné je, ale komu by se chtělo utratit 300 až 900 Kč/kg nadváhy, jako je to např. u Českých aerolinií?

Bod číslo tři (platí jen pro někoho) je zbavit se strachu z létání. Již zmiňované ČSA pořádají jednodenní kurz na odstraňování strachu z létání. Také může pomoci lékař, který vám předepíše léky na uklidnění. V lékárnách prodávají i přírodní preparáty bez předpisu. Na palubě letadla je nejlepší svěřit se letušce. Ta vám vše před letem vysvětlí a určitě bude celý let nápomocna. A čtěte. Takové politické zprávy v novinách vás natolik rozčílí, že na nějaký strach z létání si ani nevzpomenete.

Bod číslo čtyři je samotný let. Zujte si boty a pohodlně se usaďte. Nohy se vám nepotí a hlavně s nimi můžete hýbat. Co nejčastější pohyb vám pomůže překonat tzv. syndrom turistické třídy. Zhoršená cirkulace krve totiž zvyšuje pravděpodobnost vzniku krevní sraženiny, což může způsobit vážné zdravotní komplikace. Pijte hodně vody a buďte v pohodě.

A nezapomeňte se u těch všech příprav těšit na cíl vaší cesty. Připraven a v dobré náladě, to je zaručený lék!

Jana Chrtková

Regionální koordinátor – redaktor

Kraj Plzeňský

(Zdroj: www.csa.cz)

Přidej komentář jako první k "Jak přežít v klidu létání?"

Zanechte komentář