Jak se koupeme v Teplicích?

Přírodní koupaliště Barbora v Oldřichově u Duchcova

Je tu pravé léto s teplotami nad 30 stupňů, slunce pálí a všichni se snažíme strávit aspoň část horkých dnů někde u vody.

Bohužel pro obyvatele Teplic to může být problém. Kdysi populární městské koupaliště u Zámecké zahrady bylo zrušeno již počátkem devadesátých let a přesto, že čas od času se objeví informace, že se v Teplicích chystá výstavba veřejného bazénu, ani po letech Tepličané své městské koupaliště nemají.

Nabízí se tedy několik dalších variant, jak trávit horké léto u vody. Jednou z nich je teplické Aquacentrum v ulici A. Jiráska, jehož nevýhodou je ovšem jednak poměrně vysoké vstupné a především pouze krytý bazén.

Velmi populární bývá v létě přírodní nádrž Barbora v Oldřichově u Teplic. Z města jede přímo k areálu několik autobusových spojů, v sezóně je dokonce zřízena zvláštní kyvadlová doprava mezi centrem a koupalištěm. Výhodou je velká rozloha areálu a poměrně čistá voda, dále dobré zázemí v podobě stánků s občerstvením, restaurací, půjčovny loděk a šlapadel i možnost potápění. Velikou nevýhodou je v době prázdnin přeplněnost, kdy o víkendech je skutečně hlava na hlavě.

Nedaleko Barbory je možnost koupání v zatopeném kamenolomu v Jeníkově, který byl donedávna tak trošku v utajení a jeho výhodou bylo tedy určité soukromí. To už ale tohle léto zdaleka neplatí, takže vzhledem k jeho menší rozloze je situace podobná jako na sousední Barboře.

Další možností jsou městská koupaliště v Bílině Kyselce, Oseku nebo v Duchcově. Jedná se o klasické městská koupaliště, kam je také poměrně dobrá dopravní dostupnost MHD.

V letošním extrémně teplém červenci je také často navštěvován rybník na Cínovci, kam se lze dostat z Fojtvic. Pokud ovšem nejsou tak vysoké teploty, voda tam bývá na koupání poměrně studená.

Závěrem tedy můžeme říci, že i když Teplicko nabízí různé formy letního koupání, městské koupaliště nám tu citelně schází, na což občané radnici opakovaně upozorňují. Zatím však zůstává pouze u slibů…

Hana Hamplová, regionální redaktor, ICM Teplice

 


 

Přidej komentář jako první k "Jak se koupeme v Teplicích?"

Zanechte komentář