Jak se připravit na přijímací zkoušky na střední školu?

Přihlášku na střední školu můžete podat do 15. března, samotné zkoušky se uskuteční zhruba o měsíc déle (všechny informace najdete v předchozím článku REMIXu zde). Pokud nezapomenete na tato dvě data, je už nejdůležitější jen to, co máte v hlavě. Aneb „štěstí přeje připraveným“.

Pokud nechcete své možnosti ponechat jen na tom, co vás naučili na základní škole, naleznete obrovské množství materiálů, ze kterých můžete ještě teď leccos dohnat. Nejprve se informujte, z čeho se vlastně přijímací zkoušky budou konat. Tyto informace získáte buď na školách samotných či jejich internetových stránkách. Sehnat si můžete také speciální vydání Učitelských novin, kde je tolik informací, že se vám z toho možná zatočí hlava (speciální vydání vyšlo již 23. listopadu 2010, formulář pro objednávku naleznete zde).

Máte-li už jasnou představu, na co se musíte připravit, kde najít informace? Vaším pomocníkem mohou být například knihy nebo internet. Na internetu najdete mnohé servery, které jsou zaměřeny právě na přípravu na přijímačky na SŠ, na mnohých z nich si můžete objednat knihy stejného zaměření.

Podívejte se například na www.zkousky-nanecisto.cz, www.kampomaturite.cz, www.scio.cz či www.plzenskeskoly.cz, kde se pro žáky základních škol chystají různé materiály. Učebnice pak najdete také na serveru www.vzdelani.cz. Knihy jsou zde roztříděny podle typů středních škol a předmětů a podrobují se hodnocení tak, aby každý z vás věděl, které z nich jsou nejvhodnější. V nabídce jsou pro vás také nabídky přípravných kurzů a přijímaček nanečisto.

Společnost Scio vám zase nabízí tzv. ScioCAMP na téma „Jak na učení“. První startuje již v březnu a představuje dva víkendy plné intelektuálních a smyslových zážitků, které provází profesionální lektoři. Právě ti vám ukážou jak se lépe, efektivněji a s větší chutí učit bez ohledu na to, jaký školní prospěch máte.

Tak se tedy nebojte a s chutí do toho. Věříme, že vstup na vaší vysněnou střední školu se podaří a vy budete se svým studiem spokojeni.

_

(Zdroj: www.ucitelskenoviny.cz, http://remix.nicm.cz, www.kampomaturite.cz, www.zkousky-nanecisto.cz, www.plzenskeskoly.cz, www.vzdelani.cz)

_

Jana Chrtková, Regionální koordinátorka – redaktorka, Kraj Plzeňský

Přidej komentář jako první k "Jak se připravit na přijímací zkoušky na střední školu?"

Zanechte komentář