JAK SI SBALIT KROSNU NA DLOUHÉ POCHODY?

backpack

Může se to zdát jako banalita, ale s přibývajícími kilometry ve vašich nohách roste důležitost kvalitního sbalení krosny.

V následujících řádcích vám prozradím, jak si balím krosnu. V některých případech se možná nebudu držet skautských směrnic, ale spíše svých zkušeností. Po tom množství výprav jsem si už vypiloval svůj styl balení, který mi maximálně vyhovuje, ale stále se opírá o několik základních pilířů, které je třeba dodržovat.

Ono ani nejde vždy jednoznačně říct, co vše si s sebou vzít a kam to v batohu umístit. To už si musí podle svých potřeb a zaměření vypilovat každý sám. Třeba můj styl balení „sedne“ někomu z vás nebo si z něj aspoň něco „odnesete“.

Způsob balení a seznam výbavy se odvíjí od toho, za jakou aktivitou jedete. Jak už jsem v úvodu naznačil, budeme se chystat na mnohakilometrový pochod členitým terénem (nejedná se o lezení).

Balení krosny stojí na nějakých 9-10 předmětech (oblečení, drobnosti atd. beru jako jeden předmět). Jsou to podle mě spacák, stan, lano, oblečení, láhev s pitím, drobnosti, které používáme při pochodu, ostatní drobnosti včetně jídla, karimatka.

Alfou a omegou balení se na dlouhé pochody je umístit těžké věci co nejblíže vašim zádům, respektive lopatkám. U tohoto tipu aktivity nejsou kladeny až tak velké nároky na vyvážení batohu, ale spíše na to, aby se dobře nesl. To zajistí umístění věcí do vrchní poloviny krosny, blízko k zádům.

Tak už víte, jak na to?

K. Vaclachová- ICM Holešov