Jak si vybrat střední školu?

Tato otázka trápí většinu žáků 9. ročníků. Má-li vaše dítě jasný a vyhraněný zájem, je pro něj výběr správné školy ulehčený. V opačném případě pokud chce žák dál studovat nezkazíte nic volbou gymnázia. Studentovi gymnázia se otevírají všechna možná další pomaturitní studia a přitom dnes po absolvování gymnázia najdete i přímé uplatnění.

Gymnázium naučí minimálně 2 světové jazyky a práci s počítačem, a přidáme-li aspoň minimální rozhled v dalších oblastech, neměl by být problém najít hned po střední škole zaměstnání.

Kritérium časové dostupnosti školy se jeví jako jedno z nejdůležitějších. Velmi bych zvažoval dojíždění do daleké školy, pokud srovnatelná leží za rohem. Chodí-li student do školy přibližně 200 dní ve školním roce po dobu 4 let, tak časová úspora 1 hodiny denně představuje za dobu studia 800 hodin (33 celých dní).

Osobně bych doporučoval vybrat si více škol v okolí a navštívil je na dnech otevřených dveří, kde se dozvíte daleko více. Také se vyplatí nějaký kamarád nebo známý a jeho postřehy ze studia na vybrané škole.


Matěj Zelinka, přispěvatel, kraj Pardubický


Roman Málek, regionální koordinátor-redaktor, kraj Pardubický

Přidej komentář jako první k "Jak si vybrat střední školu?"

Zanechte komentář