Jak si zlepšit paměť?

Přichází zkouškové období, které vyžaduje jediné. Dobrou paměť. Ale jak na ni. Přečti si několik tipů, jak si ji zlepšit.

Žádný počítač na světě se nedokáže vyrovnat lidské paměti. Aby nám však dobře sloužila, musíme ji trénovat. Zkus si jen tak zamapovat SPZ aut, která potkáš po cestě do školy, seznam kontaktů v mobilním telefonu je fajn věc, ale vytoč někdy nějaké číslo z paměti, zkus si při nakupování pro sebe počítat, kolik tě bude nákup stát. Tvůj mozek bystří i čtení knih, hádanky, logické a paměťové hry.

Foto: bohcooper.com

Nezapomínej však ani na odpočinek. Tvůj mozek potřebuje někdy vypnout, a proto sportuj, poslouchej hudbu, kresli či si dej šlofíka. Respektuj svůj biorytmus. Zkus vypozorovat, kdy se ti nejlépe učí a v tuto dobu se škole věnuj.

Důležitá je vyvážená strava obsahující  dostatek ovoce a zeleniny. Tvůj mozek bude vděčný především za listovou zeleninu, mandle či slunečnicová semínka, a to díky vitamínu E, který obsahují. Měj však namysli, že s ničím se to nemá přehánět. Tvůj talíř by neměl přetékat, nadváha totiž mimo jiné nepříznivě ovlivňuje právě paměť. Prospěšná je sklenka červeného vína, obsahuje antioxidanty, kdo to však s pitím alkoholu přehání, svému mozku naopak škodí. Prospěšný není ani nikotin.

Tvůj mozek, aby dobře fungoval, potřebuje dostatek kyslíku a přiměřenou teplotu, v přetopené místnosti ti to příliš myslet nebude. Otevři si při učení okno, uvidíš, že ti to do hlavy pak poleze mnohem lépe.

Radka Spurná, regionální koordinátorka – redaktorka, kraj Olomoucký

Titulní foto: Profimedia.cz

Přidej komentář jako první k "Jak si zlepšit paměť?"

Zanechte komentář