Jak spolu mluvíme

Komunikaci přes internet, icq či skype jistě v dnešní době využívá skoro každý. Já si osobně myslím, že tento způsob není zrovna ten nejlepší. Kolikrát vám druhá strana něco napíše a vy to pochopíte třeba jinak a hned je problém. Buď vás to začne mrzet nebo to skončí hádkou. Když s člověkem mluvíte osobně, slyšíte jeho tón při oznamování věci, při odpovídání na věc. Vidíte jeho mimiku obličeje, vidíte, jestli to myslí vážně, vidíte jeho postoj k věci.Celé texty napsané v digitální podobě jsou tak prázdné, bez duše. Poslední dobou si všímám, jak záleží také na tom, jak dlouho znáte člověka, se kterým si „povídáte“. Když čtu nějaké vzkazy od člověka, kterého již dlouhá léta znám, dokážu si představit, jak se tváří u určité věty. Dokážu si domyslet, co tím myslel. Pochopím lépe, o co se jedná, než když mi něco píše člověk, kterého znám jen krátkou dobu.
Další, co bych ráda zmínila, je riziko „chatování“ a s ním spojená neznalost druhé strany. Když si s někým začnete povídat, nemůžete vědět jaký je v opravdovém světě a to bych brala jako velký vykřičník. „Malé holky“, když tak označím děvčata ve věku 9-13 (kolikrát i mladší), začnou chatovat s kdekým. Většinou se z milého pána vyklube nějaký deviant a uznejte, že takto mladé holky z toho ještě nemají rozum a udělají, co se po nich žádá. Často to vidím u své mladší sestry, jak sedí u počítače a chatuje. Už tolikrát jsem jí říkala, ať to vypne, že je to zbytečné, ale myslíte, že mě poslechne? Každá dívka jistě ráda slyší, že je krásná. Ráda vidí, že o ní má někdo zájem, ale celé to chatování je jeden velký otazník a jak se věc vyvine, to nikdo neví.
Proto bych ráda apelovala na všechny mladé dívky. Hledejte kamarády mezi lidmi, které znáte. Zbytečně nevyhledávejte nebezpečí. I když se vám může zdát, že život na internetu je snazší, uvědomte si, že tohle není život, to je jen něco nahraného a falešného. To není opravdový život. A proto se zvedněte od monitorů a začněte žít. Někdy to není vůbec snadné, ale určitě se najde člověk, který vám pomůže, abyste byly šťastné. Jakmile poznáte opravdové přátele, určitě zapomenete na ty elektronické.

Michaela Casková – členka redakce Bezevšeho

Článek se účastní soutěže „O nejlepší článek roku 2010″ : http://www.icm.cz/soutez-o-nejlepsi-clanek-roku-2010

Petr Kantor

regionální koordinátor – redaktor

kraj Moravskoslezský

Přidej komentář jako první k "Jak spolu mluvíme"

Zanechte komentář