Jak vybrat tu pravou?

I když to na první pohled nemusí vypadat, dnešní článek se zaměří na vybírání té pravé vysoké školy a s ní spojené případné problémy. Vysoká škola nám otevírá cestu k povolání, kterému bychom se chtěli věnovat. Je proto důležité vybrat si takovou vysokou školu, která se věnuje námi vybranému oboru, nebo je mu co nejbližší.

Problém nastává v případě, kdy si mladí lidé na střední škole nejsou jistí, čemu přesně se v budoucnu chtějí věnovat. Poté je výběr vysoké školy o to těžší. Za velmi důležité považuji projít si opravdu podrobně nabídku oborů jednotlivých vysokých škol a seznámení se s katalogem předmětů, se kterými byste se mohli setkat. Pokud jste technicky založený typ, nepočítám, že budete vybírat obor na filozofických fakultách nebo fakultách sociálních studií. To platí samozřejmě i naopak. V dnešní době je nabídka oborů velmi rozmanitá, proto se nebojte, že pro sebe žádný obor nenajdete.

Pokud to půjde, získejte informace i od lidí, kteří už vás vyhlídnutý obor studují. Často vám dovolí nahlédnout na vámi vybranou specializaci jinýma očima a mohou vám poradit na co si dávat pozor. Nebojte se vydat na den otevřených dveří dané fakulty. Opět se dozvíte další informace, které vám mohou pomoci ve výběru.

V neposlední řadě si pamatujte, že není nic špatného na tom, že po 1. semestru zjistíte, že vaše představy daný obor nenaplňuje. Vždy můžete studium ukončit a zavčasu si podat přihlášku na jiný obor, který by vám vyhovoval víc.

 

Lucie Rýdlová, regionální redaktor

ICM Náchod

 

Přidej komentář jako první k "Jak vybrat tu pravou?"

Zanechte komentář