Jan Goj aneb Osvícený kazatel

Angel-with-halo01Náš milý pan učitel Jan Goj byl vzhledem a chováním přirovnán k Ježíši Kristovi. Když na něj pořádně upnete svůj zrak, máte chuť na něj zasvítit zezadu baterkou, aby se tak vytvořila svatozář. Věříme, že někdy v budoucnu bude jeho socha zdobit vchod naší školy. Každá z nás ho vidí jako milého pána s roztaženýma rukama, jenž čeká objetí. Šetří životní prostředí, nejraději jezdí na kole a my čekáme, až se jednoho krásného dne jeho dopravní prostředek vznese a nad našimi hlavami doletí k nebi. Cestou nám zamává a řekne: „Věřte ve mne, děti!“ A děkovně se na nás usměje.

I kdyby světlo zářilo z toho nejvzdálenějšího kouta, ozářilo by právě jeho a nikoho jiného. My živoříme v temnotách, však on se stále prochází na světle a září. Čekáme, kdy k nám přijde a podá nám svou čistou dlaň a pomůže nám do nebe.

Vždycky jen klidně sedí na svém křesle a v případě, kdy se rozčílí, se děje něco strašného. Všude kolem se objeví oheň, jen on zůstane osvícený a klidný. V té chvíli na největšího hříšníka ukáže prstem a prohlásí: „Ty budeš nyní uvržen do temnoty pekelné!“ Hříšník shoří a pan učitel Goj se jen spokojeně usměje a zašeptá sám k sobě: „O hříšníka méně.“

Doufáme, že nás všechny za příspěvky do školního časopisu pošle do nebe.

Autorky: Aneta Lindovská, Nikola Nyklová, Valerie Vymazalová a Tereza Sulková, 13 let

Základní škola a mateřská škola Ostrava-Bělský Les, B. Dvorského 1, příspěvková organizace, kraj Moravskoslezský

Časopis: Chaos teenagerů

(http://www.zsdvorskeho.eu/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=77&Itemid=127)

Kategorie: publicistika

Email: jangoj@seznam.cz (pedagog)

Vložil ICM Český Těšín

Ilustrační obrázek: I, MathKnight  CC BY 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.5)], via Wikimedia Commons

Přidej komentář jako první k "Jan Goj aneb Osvícený kazatel"

Zanechte komentář