Jihočeský týden ekologické osvěty a výchovy

V rámci Jihočeských dnů s Krascem a za podpory Státního fondu životního prostředí, Ministerstva životního prostředí a Jihočeského kraje se ve druhém listopadovém týdnu bude v Českých Budějovicích konat celá řada zajímavých aktivit.

Celý týden je zasvěcen ekologické výchově a osvětě a startuje první akcí již v pondělí 8.listopadu. V budově Krajského úřadu Jihočeského kraje od deváté hodiny dopolední do pravého poledne bude probíhat seminář o problematice škod způsobených vydrou říční, kormoránem velkým a dalšími predátory z pohledu zoologů i rybářů. Seminář pod názvem „Rybožraví predátoři“ pořádá Český nadační fond pro vydru.

Pro pedagogické pracovníky – učitele základních škol, nižších ročníků víceletých gymnázií a středních škol je tu nabídka účasti na konferenci Ekologické výchovy a osvěty. Opět v budově Krajského úřadu – v úterý 9.listopadu od 8-16.00 hod a ve středu 10 listopadu od 8.30-15.00 hod. konferenci pořádá Centrum ekologické výchovy Cassiopea. Středa 10.listopadu v divadle SUD bude probíhat panelová diskuze na téma Kácení alejí – jsou silnější pro nebo proti? Zájemci o diskuzi jsou vítáni od osmnácté hodiny odpolední organizátorem, kterým je Český nadační fond pro vydru. Ve čtvrtek 11.listopadu je na problematikou kácení stromů zaměřen i další seminář. Opět v budově Krajského úřadu od desáté hodiny dopolední budou rozebírány teoretické i praktické otázky a problémy ochranu stromů zejména v rozhodovacích procesech. Seminář pořádá sdružení Calla. Závěrečný seminář Týdne se uskuteční v pátek 12.listopadu pod názvem Místní místním. V budově Krajského úřadu se od deváté hodiny dopolední bude hovořit o místní produkci, významu lokální ekonomiky a závislosti na globalizaci, o příkladech fungujících změn či sociálního vedení firem a družstevnictví.

Zdroj Krasec, o.s. – krajská síť environmentálních center v jižních Čechách, více informací www.krasec.cz

Václav Pavlík, Regionální koordinátor / redaktor, Kraj Jihočeský

Přidej komentář jako první k "Jihočeský týden ekologické osvěty a výchovy"

Zanechte komentář