Jimmy se „těší“ na prázdniny

 

Tak mi bylo už 18. Někdo si řekne, to je fajn, to máš teď svobodu a můžeš si dělat to, co chceš, ale pokud chci nějak vypadat a taky si užívat, jsou k tomu třeba peníze. Doma mi řekli: „Jsi dospělý, najdi si brigádu a vydělej si“.

Jenže táta vždycky říká, že je po práci zralý jít na veterinu. Proč? Je v práci denně pilný jako včelka, pln energie jako býk, pracuje jako kůň a večer je utahaný jako pes. To si mám kazit své mládí a sedřít se? Napadlo mě zastavovat lidi a vyplňovat dotazníky. Ale už se vidím: „Dobrý den, máte chvilku času na vyplnění čtyřicetiminutového dotazníku?“. Jednou jsem dělal pro mobilní operátory a ptal jsem se jedné starší paní, jakého má operátora. Víte co mi odpověděla? „Co si myslíš, já jsem zdravá a na žádné operaci jsem ještě nebyla!“

Chce to jinou taktiku. Vydělat hodně peněz za málo dřiny. Ale kde? Vím, že dobře platí na stavbách, ale té dřiny tam. Ale nejenom dřina, ale co když mi spadne cihla na hlavu a zabije mě? Táta mi na to odpověděl, že jsou ochranné a bezpečnostní pomůcky: „Karlovi odvedle z baráku taky spadla cihla na hlavu, ale měl přilbu a nic mu to neudělalo, jen se usmíval.“ No jo, ale tu přilbu nosí dodneška a stále se usmívá.

A fabrika? Cítil bych se jako Robinson a čekal na to, až přijde pátek. Přestal jsem kouřit, protože každá cigareta zkracuje život o 2 minuty, láhev alkoholu o 4 minuty a pracovní den o 8 hodin. Když člověk spí, to je dalších 8 hodin. To mi zbývá na zábavu jen 8 hodin. A víkendy? To jsou taky směny. Takže jak to propojit? Zkusím jít do baru. Můžu jít přímo za bar, nebo roznášet pití hostům. Budu se bavit a budu taky v práci. To je ideální kombinace. A když k tomu připočítám dýško, budu mít super prázdniny!!!

Jimmy brigádník

 

(v dalším měsíci se dozvíte, jak to JImmymu jde :-)

 

Zpracoval: Jiří Gabriel Kučera, regionální redaktor, ICM Prachatice

Přidej komentář jako první k "Jimmy se „těší“ na prázdniny"

Zanechte komentář