Jing a jang

Alex článek

Každý z nás si připadá občas sám, tak jako já tak i vy. Já vám chci ukázat, že nikdy nejsme sami a že i nejvíc šílené myšlenky dokážou mít dvě strany. Ukážu vám tak nějak jiný pohled na věc. Lépe řečeno takový Jing a Jang. Nikdy není něco tak moc černé, abychom v tom nenašli cokoliv bílého. Každý nemusí souhlasit s mými názory. Jsou moje a moje jediné přání je, abyste viděli věci i z druhé stránky. To, zda-li si je vezmete k srdci, zůstává na vás. Vaše Lexy Kočicová.

Sám, proti celému světu. Celý svět je proti vám. Občas každý, já i vy, má pocit, že je sám, sám bez nikoho. Co když ale nejsme sami? Co když je to jen vnitřní dojem? V okolí vnímám spoustu lidí, kteří se neusmívají a tváří se smutně. Většinu času mám tendenci tyto lidi nějakým způsobem rozveselit. Byť by to byl jen pouhý úsměv. Pro mne je tento úsměv snad úplné maximum upřímného štěstí. Nevím, proč mi na tomto úsměvu tolik záleží, ale určitě vím, že ho potřebuji, abych dokázala nějakým způsobem fungovat. Člověk vidí  jen to,  co vidět chce. Pochopí jen to, co sám chápat chce. Bohužel jsme ve světě, kde je názor ostatních důležitější než ten náš. Smutek měníme na úsměv. Úsměv měníme na smích. Všechno jen pro ty druhé. Já jen doufám, že někdo dokáže radost rozdávat i bez toho, aby se sám usmíval. Já osobně mám štěstí jiných na prvním místě. Netvrdím,  že je to správné, ale mně to tak správné připadá. Jsem taková a měnit se nebudu. A myslím si, že tohle je cesta každého z nás. Najít takový ten náš “vnitřní úsměv”. Většinou všichni poukazují na to, jak nenašli to své štěstí, jak nenašli “toho pravého”. Co když jsme jen slepí a hledáme špatně?

Každý z nás má nějaké představy a nároky na ostatní lidi. Trváme na nich, ale bohužel jsme si jich většinu položili tak vysoko, že ani nejlepší člověk na světě není tak dokonalý. Bohužel si neuvědomujeme, že lidé, které doopravdy hledáme máme hned vedle sebe. Jen si jich nevšímáme. Proč? Protože je vidět nechceme. Díváme se očima. Ale kdo se dívá srdcem? Jak řekl malý princ: ,, Vše co je na světě krásné, je očím neviditelné. Správně vidíme jen srdcem”. Tak krátká věta a tak velký význam. Slova mají větší moc než se zdá, slovy můžete zpříjemnit den, ale i ublížit. Proč bychom nemohli slova využívat tak, abychom lidem pomohli? Proč se neusmíváme, aby se usmívali i ostatní? Proč se nedíváme okolo sebe a hledáme nemožné? Zjistit odpověď na tyhle otázky se zdá být těžké, ale je to jednodušší než si myslíme. Stačí pouze vnímat své srdce.

 

Pro Informační centrum pro mládež Uherské Hradiště

Alex Kočicová