Kam na in-line brusle v Ústeckém kraji

Léto je obdobím, které je jako dělané pro rekreační sporty, jakými je jízda na kole či na in-line bruslích. Na rozdíl od kola, se který je možné jezdit téměř kdekoli (silnice, polní či lesní cesta), mají in-line brusle přeci jenom větší nároky na povrch. Kde je tedy možné si v Ústeckém kraji dobře „inlajnit“?

V okrese Děčín se nacházejí dvě trasy, a to Dolní Žleb – Krippen (D), k níž je horší příjezd po velmi úzké a klikaté cestě, ale je možné využít převoz přes Labe. Trasa je rovná a vede krásnou přírodou, její délka je více než 10 km. Druhou trasou je Prostřední Žleb – Čertova Voda, která byla zprovozněna v roce 2008. Nabízí hladký asfalt a krásnou přírodou v labském údolí, je možné dále pokračuje do Dolního Žlebu přejetím cca 4 km po horším asfaltu a u přívozu napojením na kvalitní asfalt, který vede až do Německa. Trasa je nenáročná a krásná.

Okres Ústí nad Labem nabízí hezkou trasu podél řeky Labe, na níž je velmi dobrý povrch a trasa je rovinatá a nenáročná.Začíná u fotbalového hřiště,kde je i parkoviště pro auta.

V Okrese Most se nesetkáte s tratěmi vedoucími z jednoho místa na jiné, ale in-line jízdu si můžete užít na oválných tratích u jezera Benedikt dlouhé necelé 2 km, mosteckém hipodromu dlouhé téměř 4 km a přes 4 km dlouhé trati u jezera Matylda.

V okrese Chomutov s nachází in-line stezka v kadaňském parku s kvalitním povrchem dlouhá necelých 2,5 km a v Bezručově údolí u Chomutova, která vede údolím Chomutovky k Prvnímu mlýnu, je na ní čistý asfalt a v cíli je restaurace se zahrádkou. Tato trasa je dlouhá téměř 4 km.

V okrese Louny je možné si „zainlajnit“ na trase Postoloprty – Triangle, ale spíše mimo špičku, kdy je dráha průjezdná bez nejmenších obtíží dokola. V pracovní den to ale není to pravé a je lepší využít okolní dráhy v Mostě či Chomutově.

V Litoměřicích si můžete užít pět kilometrů dlouhou trasu kolem račického kanálu a zkusit si třeba zazávodit s veslaři.

Takže, in-lineům zdar.

Miloš Hrubý, regionální koordinátor – redaktor, Ústecký kraj

Zdroj: http://trasy.nabruslich.cz

Přidej komentář jako první k "Kam na in-line brusle v Ústeckém kraji"

Zanechte komentář