Kam vyrazit z Prahy za koupáním?

Leto sice již pomalu končí, ale i tak se dá stále koupat. Pokud je navíc koupání v krásném prostředí a přitom snadno dostupné, je to úplně ideální. Přinášíme vám proto tipy na lokality nedaleko Prahy, které mají navíc společnou ještě jednu výhodu – můžete s sebou vzít i svého psa!

Slapy

Snad nejznámější vltavská přehrada byla postavena v roce 1950 v krásném prostředí asi 30 km od Prahy a dnes je obklopena hlubokými lesy, které vybízí k výletům na kole i pěšky. Pokud sem pojedete za koupáním, můžete si vybrat z řady písečných či travnatých pláží v kempech, nebo se prostě jen vydejte do některé z mnoha romantických zátok. Vyhlášené veřejné pláže naleznete např. v Nové Rabyni, na Ždáni, v Měříně nebo na Staré i Nové Živohošti.

Proboštská jezera

Nedaleko Brandýsa nad Labem se na místě bývalého štěrkopískového lomu nachází oplocené koupaliště. Zdejší pláže jsou převážně písčité, místy zarostlé vegetací, vybavené potřebným zázemím, také proto je vstup zpoplatněn.

Lom Baraba

Nedaleko obce Vliněves najdete přírodní koupaliště v areálu zatopených pískoven. Vstup do vody je z travnato – písčité pláže. Přestože se zde kvalita vody nesleduje, bývá čistá, proto je oblíbena mezi rybáři i potápěči.

Žulové lomy u Něčína

Nedaleko obce Něčín ve středním Povltaví leží skupina menších zatopených lomů, jejichž voda je sice poměrně studená, okolní romantické scenérie vám to ale bohatě vynahradí. Při procházkách mezi skalisky na březích lomů najdete také mnoho chráněných obojživelníků a rostlin.

Harasov

Milovníci romantiky by rozhodně neměli minout ani rybník Harasov v Kokořínském dole. Rybník s písčitým dnem je obklopen pískovcovými skalami, mezi kterými najdete i dvě písčité a jednu travnatou pláž. Nad osadou Harasov se tyčí stejnojmenný hrad ze 14 století.

Přírodních i umělých koupališť s příjemnou atmosférou najdete po celé republice určitě ještě mnohem více, vyzkoušejte ty naše, a pokud najdete i další, můžete nám je doporučit!

 

Zdroj: www.kudyznudy.cz

-

Petra Šteflová, regionální redaktorka, ICM DDM hl. m. Prahy

Přidej komentář jako první k "Kam vyrazit z Prahy za koupáním?"

Zanechte komentář