Karlovarský a Ústecký kraj dostanou pro letošek 5 miliard na projekty hrazené z EU

logo_severozapad

logo_severozapad

Jedná se o peníze na akce, které jsou dotovány prostřednictvím Regionálního operačního programu Severozápad společného pro oba regiony. O dotaci pro jednotlivé regionální operační programy českých krajů na rok 2010 v celkové výši 30, 6 miliardy korun rozhodlo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR.

Tyto prostředky jsou především určeny na předfinancování výdajů, které budou následně kryty penězi z EU. „Na dotaci pro ROP Severozápad ministerstvo vyčlenilo 5, 3 miliardy korun. Díky těmto penězům může nejen kraj, ale i obce a soukromé subjekty realizovat naplánované projekty,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný a dodal, že Karlovarský a Ústecký kraj jako regiony soudržnosti Severozápad získaly pro svůj společný Regionální operační program nejvíce peněz ze všech ostatních operačních programů českých regionů.

„V tomto roce chce kraj z dotací ROP Severozápad například obnovit a modernizovat lůžka a přístrojovz vybavení v nemocnicích, pokračovat v rekonstrukcích krajských silnic, ve stavbě velkých školských projektů v Ostrově a v Sokolově. Měla by také pokračovat rekonstrukce Becherovy vily, která se přemění v interaktivní galerii,“ vysvětlil hejtman.

 

Hana Šnajdrová

Regionální koordinátorka – redaktorka

Kraj Karlovarský

Zdroj: www.kr-karlovarsky.cz

Přidej komentář jako první k "Karlovarský a Ústecký kraj dostanou pro letošek 5 miliard na projekty hrazené z EU"

Zanechte komentář