Kde na Vysočině sehnat brigádu

Během střední školy si stále více studentů snaží sehnat brigádu. Číslo studentů se zvyšuje, nabídka brigád však ne. Kde sehnat brigádu na Vysočině?

V kraji Vysočina funguje jedna známá agentura práce se sídlem v Jihlavě. Zaměřuje se v podstatě na práci v celé republice. V Jihlavě najdete i inzerce práce, které jsou na webových stránkách www.pracenavysocine.cz a www.pilnavcela.cz. Známe firmy nabízející práci či brigádu v České republice i v zahraničí najdete však již mimo kraj Vysočina. Ovšem práci můžete najít i na celorepublikových serverech jako www.jobs.cz či www.prace.cz.

Na jakých dalších místech můžete najít pracovní nabídky? Tradičním bodem, kde se jistě něco najde, je úřad práce a obecní vývěsky, tedy místo, kam se v obci uveřejňují různé inzeráty, nabídky, poptávky všeho druhu. Dalším již ověřeným postupem je navštívit firmu, kde byste chtěli vykonávat brigádu a přímo se zeptat, zda hledají někoho na výpomoc a tak dále.

Zeptali jsme se několika studentů přímo v Pelhřimově, zda mají brigádu. Většina z nich odpovědělo záporně. Pár výjimek nám sdělilo, že uklízí v různých obchodech a firmách či pracují na pokladně a ve skladu velkých supermarketů.

S brigádami během studia to obecně na Vysočině není jednoduché. Student má mnoho učení a pak si chce užít nějakou tu zábavu a navíc ještě sem tam něco vydělat. Záleží na individuálním uspořádání času a nabídce brigád.

Eva Havlíčková
Regionální koordinátorka – redaktorka
Kraj Vysočina

Přidej komentář jako první k "Kde na Vysočině sehnat brigádu"

Zanechte komentář