Kde si v Plzeňském kraji užijete zimní sporty?

Tradiční lyžování, běžky, snowboarding a bruslení

Přestože ještě není zcela jisté, zda se v České republice letos udrží pořádný sníh, naplánovat si tradiční zimní dovolenou určitě můžete, protože lyžařská sezóna byla v Plzeňském kraji už zahájena. V Plzeňském kraji, pokud zachumelí, budete mít určitě mnoho příležitostí a nemusíte tak ani nikam za daleké hranice!

V první chvíli samozřejmě napadne každého Šumava. Proč taky ne? Šumava je krásné místo, které v České republice obdivuje nejeden cizinec. Proč tedy nestrávit čas tady, když máte tato kouzelná zákoutí přímo „za humny“? Největším lyžařským areálem je Špičák, který nabízí sjezdovky všech barev a uspokojí tak začátečníky i ostřílené vyznavače černých krpálů. Aktuální informace o cenách a akcích najdete na www.spicak.cz.

Oblast kolem Železné Rudy potěší i náruživé běžkaře – strojově upravovaných tras se tu nachází hned desítky kilometrů. Trasy můžete kombinovat dokonce tak, že se můžete podívat i na německou stranu. Aktuální stav si vždy, než vyrazíte, můžete zjistit na www.bilastopa.cz. Seznam zajímavých tras najdete například zde.

Velmi atraktivním a vyhledávaným sportem zejména u mladých lidí se stal v poslední době zejména snowboarding a ani tomu nechybí v Plzeňském kraji zázemí. Navštívit můžete například snowpark Belveder, který se nachází v Lyžařském areálu Belveder. První vlek tu na louce postavil pan Čermák již v roce 1958 a areál je vám s jistou tradicí stále k dispozici. Park je dlouhý asi 300 metrů a najdete na něm jeden větší terénní zlom. Více aktuálních informací najdete na belveder.wz.cz.

Seznam dalších zimních středisek a areálů najdete například zde.

Pokud se vám nezdají venkovní podmínky, v Plzeňském kraji si můžete jít i zabruslit. Zimní stadiony najdete kromě Plzně hned v několika městech – Rokycanech, Tachově, Sušici, Klatovech a také Třemošné.

Netradiční zážitky

Pokud hledáte něco nového, nabídneme vám právě malou inspiraci, jak si zimu zpestřit netradičním způsobem. Zkusit můžete například měřený slalom, který se nachází ve Skiareálu Kašperky. Najdete zde 12 branek postavených jako při závodech a čas vám změří profesionální časomíra! Můžete si tak změřit síly s přáteli či kolegy a zažít tak nevšední porovnání vašich lyžařských sil!

Zkusit můžete také sjezd zasněženého svahu v upravené dráze na speciálních člunech, tedy snowtubing, navštívit plzeňský krasobruslařský klub a další. Pokud totiž jsou nějaké hranice vaší kreativity, rozhodně to jimi nejsou možnosti Plzeňského kraje. Ten nabízí opravdu pestrou nabídku, jak využít váš volný zimní čas aktivně a spokojeně! A do kterého netradičního zimního sportu se letos pustíte vy?

 

_

(Zdroj: www.spicak.cz, www.bilastopa.cz, www.turistickyraj.cz, belveder.wz.cz, kdesportovat.fitweb.cz, www.snowhill.cz, http://www.visitpilsenregion.co.uk, http://sport.plzen.eu)

_

Jana Chrtková, Regionální koordinátorka – redaktorka, Kraj Plzeňský

Přidej komentář jako první k "Kde si v Plzeňském kraji užijete zimní sporty?"

Zanechte komentář