Kočičí osvěta v ICM Turnov

ježíšek pro kočky

V prosinci k nám do ICM zavítala dvojice pracovníků z kočičího depozitu Bastet. Proběhla beseda o fungování útulků a depozitů, byly vyprávěny příběhy jednotlivých koček a dost času jsme věnovali povídání o kastraci koček a mnoha mýtech, kterými je opředena. A co je to vlastně depozitum?Je to útulek v domácím prostředí, kde se kočky socializují a učí se opět důvěřovat lidem. Nakonec vyléčené kočičky putují k novým majitelům, kteří jsou pečlivě vybíráni, aby nedošlo k dalšímu trápení koček a aby naopak kočičky našly dobrý domov.

Depozitum se stará i o venkovní kočky, které jsou moc divoké a nedají se ochočit. V zimě je krmí kvalitními granulemi a vývary, aby tohle roční období přečkaly, a také je kastrují, aby se do těchto nepříznivých podmínek nerodila (a hlady či nemocemi neumírala) další koťátka.

Pracovníci si od nás odvezli Ježíška pro kočky v nouzi z darů, které návštěvníci nosili do ICM v průběhu celého prosince. Vybírali jsme granule a konzervy, stelivo, záchodky, misky, pelíšky, přepravky, stará prostěradla, povlečení, ručníky, deky, věci, které se už doma neupotřebí (vata, gáza, buničina, vatičky do uší, desinfekční přípravky), prošlé autolékárničky, léky k dostání v lékárně bez předpisu: Ophtalmo-Septonex oční mast, jitrocelový sirup, antiparazitika, odčervovací tablety a pasty (Advocate, Bolfo, Drontal).

Spolu s pracovníky se k nám podívaly i dvě depozitní kočičky, které si v průběhu besedy lebedily na klínech návštěvníků.

 

Za ICM Turnov

Lucie Zoulová