Kutilové mají dostaveníčko v budějicích

A nejen kutilové, ale i ti, kteří třeba rádi vaří, zahrádkaří, rybaří, atd. Méně zkušení i ti zkušenější. Nejen pro ně, ale i pro nejširší veřejnost se od čtvrtka 14 do neděle 17.října opět otevírají brány českobudějovického výstaviště. Je tu opět Hobby podzim.

A to již 12.ročník známé a oblíbená výstavy s nomenklaturou dům a zahrada, chovatelství, kutilství a ruční práce, sběratelství, interiéry, elektrospotřebiče, sportovní vyžití, sportovní vybavení, služby a potřeby pro seniory, oblečení a doplňky. A souběžně s výstavou Hobby podzim i již 14.ročník výstavy zaměřené na módu – Móda show. Tradičně je pro malé i velké návštěvníky připraven i bohatý doprovodný program.

Ve čtvrtek 14.října mohou prožít celý Den s Receptářem, například v rámci pořadu „Co se vaří v Receptáři“. Na své si v tomto dni mohou přijít například i včelaři, kaktusáří či pěstitelé orchidejí při přednáškách odborníků na slovo vzatých. Mykologickou poradnu mohou využít nejen houbaři. Velkou část doprovodného programu tohoto i ostatních dnů výstavy tvoří i problematika dalo by se říci duševna – esoterika, program věštců a věštkyň z Věštírny Květy Fialové, přednášky o síly mysli, andělech a démonech či numerologii.

Pátek 15.října je Dnem Zahrádkáře. V Pivovarské zahradě je připraven zábavný program pro děti i dospělé s klaunem Hugem a kejklířem Slávkem. Chovatelů pejsků mohou získat cenné rady jak odnaučit své miláčky nevhodnému chování v zahradě v programu „Pes v zahradě“, který připravují studenti Veterinární a zahradnické školy v Českých Budějovicích. Kouzla a fígle jak naložit s rybou po výlovu, stáhnout, očistit, vykostit, připravit filety předvede zájemcům Petr Stupka. Bude se soutěžit i o hodnotné věcné ceny, atd., atd.

Sobota 16.října je Dnem vaření s televizí a Dr. Přemkem Podlahou. Hlavním obsahem pořadu je finále kuchařské soutěže televizního Receptáře Prima nápadů. Televizní diváci vaří před porotou na jevišti podle svých receptů v soutěži, letos na téma„Sýrování“. V Pivovarské zahradě je opět připraven zábavný program pro děti i dospělé s klaunem Hugem a kejklířem Slávkem.

Neděle 17.října je ve znamení Dne kulinářství s Petrem Stupkou. Mimo jiné v tomto dni proběhne vylosování vítězů „Velké návštěvnické soutěže“, přednášky téma: „Zdraví ve včelích produktech“ či „Různé způsoby pěstování kaktusů i jiných sukulentů“. A zájemci mohou například hodit kus řeči s čarodějkou či využít nabídky dalších akcí festivalu věštění Květy Fialové.

Po celou dobu výstavy mohou návštěvníci využít služeb poraden zahrádkářů, včelařů, kaktusářů, pěstitelů orchidejí, mykologů. Dále poraden podpory zdraví a zdravého životního stylu, barevné typologie, kosmetiky či líčení.

Jaká je otvírací doba výstavy Hobby podzim v Českých Budějovicích?

od čtvrtka 14 do soboty 16.října od 9–18.00 hodin, v neděli 17 .října od 9–17.00 hodin.

Zdroj Výstaviště České budějovice, více informací www.vcb.cz

Václav Pavlík, Regionální koordinátor / redaktor, Kraj Jihočeský

Přidej komentář jako první k "Kutilové mají dostaveníčko v budějicích"

Zanechte komentář