Leden, období zkoušek na VŠ

image3344

Únava, nedostatek času, nervozita, stres a probdělé noci. Ti, kteří někdy studovali, asi chápou, o čem je řeč. Takhle nějak bychom totiž mohli charakterizovat zkouškové období většiny studentů. Toto období začíná již před Vánocemi v takzvaném zápočtovém týdnu. Někteří studenti se snaží splnit co nejvíce zkoušek již v tomto období, neboť poté mají více volného času, či je snazší si rozvrhnout zbytek zkoušek nutných pro ukončení semestru.

Ti, kteří zvolí variantu nekazit si předvánoční atmosféru či vánoční náladu, musí o to více sil vynaložit právě v začínajícím roce. Úrovně zápočtů a zkoušek se liší stejně tak jako jejich formy. Setkat se můžeme se zkouškami, které jsou víceméně triviální a nezaberou tolik času na přípravu. Problém nastává v momentě, kdy příprava se na zkoušku značně nabírá na obtížnosti, stejně tak jako požadavky vyučujícího. Člověk se v té chvíli stává „otrokem“ svého vlastního já. I když daný předmět máte rádi a zajímá vás, nyní je to nepřítel číslo jedna. Sekundy, minuty, hodiny, někdy i dny, popřípadě týdny, to je to jediné, co vás obklopuje. Nedokážete myslet na nic jiného. Celý svůj denní režim podřizujete jen a pouze přípravě na zkoušku. Jste unavení, podráždění, nervózní. Tyto náročné situace řeší studenti minimálně dvakrát ročně. Někdy se již nemůžete dočkat dne zkoušky, jediné co chcete, je aby tento nekonečný maratón skončil. I když víte, že by byla potřeba ještě trocha času navíc, chcete, aby to vše konečně skončilo. Nestaráte se pak už ani o výsledek. Je Vám to prostě jedno. O to příjemnější je potom úspěšné vykonání zkoušky. To je ta nejsladší odměna pro každého studenta. V ten moment máte pocit, že to veškeré úsilí přece jen k něčemu bylo, že to za to stálo.

Na závěr bych asi jen popřála hodně štěstí a hlavně sil během tohoto náročného období, jindy veselého studentského života.

 

Bc. Lucie Slabá, ICM Ivančice

Přidej komentář jako první k "Leden, období zkoušek na VŠ"

Zanechte komentář