Lgbt

color-community-flag-freedom-rainbow-relationship-874556-pxhere.com

= zkratka označující lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby

Občas se nestíhám divit, když i v této době lidé odsuzují ty, kteří jsou jinak orientovaní.

Nikdy mi to nepřišlo normální a stále nechápu, proč je většina lidí natolik přeafektovaná a snaží se, aby se tato nenávist a nechuť vůči lgbt komunitě šířila dál.

Pochopila bych to v dřívějších dobách, kdy lidé tohle vídali zcela ojediněle a bylo to pro ně něco naprosto nového. Lidé se bohužel nových věcí bojí. Kde bychom byli, kdyby se všichni řídili podle toho, že to co je neznámé, není správné?

Šíleně mě mrzí když vidím, klidně i někde na stránkách, jak lidé vnímají negativně odlišnost. Bohužel se nedá ale opomenout, že v těchto případech jsou nejvíce utlačováni muži. Neustále vidím narážky, při kterých se jako nadávka používá slovo ‚gay‘. Proč se to děje? Kdykoliv to vidím, vždy se zeptám, proč to berou jako něco špatného a proč třeba neřeší to, že holky jsou lesby. Vždy se mi dostane stejné odpovědi a to takové, že vždyť on se ale obléká jako gay, no a u holek je to přeci normální, ne? Takže aby bylo jasno, naše společnost se dostala do situace, kdy homosexualita je normální, ale jakmile se jedná o dva muže, už to normální není.

Za toto si může společnost, protože už strašně dávno jsme si zaškatulkovali pohlavní role, které strašně ovlivňují bytí v celé společnosti. Muž by měl být přeci živitel rodiny a žena by měla být ta, která se stará o domácnost.  Ale na druhou stranu, jaký je rozdíl v mužích a ženách?

Kromě toho, že má každý jinou stavbu těla a v sobě to má každý zakódované trochu jinak, tak i přesto tu takové očividné rozdíly nejsou. A teď si představte, že se narodíte jako kluk. Kolem vás už všichni řeší, kterou holku by tak chtěli nejvíc a vy v sobě necítíte nic. Ze začátku prostě nevíte, čím to je, ale představte si, že na to přijdete a kolem sebe máte lidi, kteří berou gaye jako něco NENORMÁLNÍHO. Obdivuji všechny lidi, kteří se nestydí za to, co cítí. Kteří i přes to všechno jdou a ukážou to.

Nádhernou ukázkou jsou Dva tátové, kteří vedou normální život, nijak lišící se od toho heterosexuálního. Mají dvě nádherné holčičky a funguje to.

Člověk nemůže za to, co cítí a strašně mě mrzí, že lidé raději vyžadují, aby si lidé něco nalhávali a šli raději proti sobě, než aby byli přirození.

Všichni jsme lidi a každý máme právo dělat to, co cítíme. Nebuďme zdrženliví a naučme se tolerovat své okolí. Vy se sebou taky nějak žijete a nikdo vám každý den neukazuje to, že to co cítíte je špatně. Bezohlednost je ta nejvíce nechutná věc, kterou člověk může dělat. Pokud tolerujeme hloupost lidí, proč bychom nemohli tolerovat lidský cit?

Sexualita je přirozená a to, že se vylučuje ze standardu z ní nedělá něco NENORMÁLNÍHO.

Buďme sví, nikdo za vás nebude žít váš život. 

Pro ICM Uherské Hradiště Alex Kočicová