Liberecká Bambiriáda po jedenácté

V pátek a v sobotu 27. – 28. května proběhne na nám. Dr. E. Beneše v Liberci Bambiriáda – přehlídka organizací dětí a mládeže. Regionálním pořadatelem je již tradičně Rada dětí a mládeže Libereckého kraje, celorepublikovým koordinátorem Česká rada dětí a mládeže. Bambiriáda je pořádána již po třinácté a to v 17 městech po celé České republice. Svým charakterem akce nemá konkurenci.

Místem nejseverněji položené Bambiriády bude prostor před libereckou radnicí, který pořadatelé vybrali záměrně – z důvodu vysoké návštěvnosti. Na náměstí začne již ve čtvrtek růst městečko, ve kterém se po následující dva dny představí rekordních 56 organizací z celého Libereckého kraje. „Na tři desítky vystavovatelů budou svou činnost prezentovat v připravených stanech o rozloze 300 metrů čtverečních. Každá organizace si navíc pro návštěvníky připravila řadu aktivit a her, takže si myslím každý vybere podle svého vkusu,“ upozornil David Erlebach, hlavní organizátor akce.

Vedle prezentací čekají návštěvníky doprovodná pódiová vystoupení.

Po oba dny v čase 9.00 – 21.00 je bude zajišťovat více jak tisícovka účinkujících. K vidění budou taneční skupiny, hudební kapely, divadla a mnohé další. Páteční večer završují koncerty Rachot bandu z Jedličkova ústavu, koncert symfonického orchestru Základní umělecká školy Liberec či světelně divadelní představení Létajícího divadla na kolečkách jehož herci jsou nadaní vozíčkáři. Sobotním velkým finálem je pak bezpochyby severočeský open air break dance šampionát v disciplíně break dance, jeden na jednoho. „Sám jsem tanečník a tak je pro mne tato akce největší odměnou,“ přiznal se David Erlebach. „Již nyní je přihlášeno na 4 desítky tanečníků z celé České republiky v čele s absolutní českou TOP elitou. Tři nejlepší tanečníci si mezi sebe rozdělí ceny v hodnotě 30 000,- Kč.“

Slavnostní zahájení proběhne v pátek 27. května od 10.00 hod. za přítomnosti Radka Cikla (náměstka hejtmana Libereckého kraje) a Jiřího Šolce (náměstka primátorky Statutárního města Liberec), kteří převzali regionální záštitu. Zahájení se také budou účastnit zástupce generálního partnera a zástupce pořadatele.

Vedle pestrého programu na akci svou techniku a činnost bude prezentovat Městská policie Liberec, Policie ČR a Armáda ČR. I nejmenší návštěvníci se tak seznámí s policejní motorkou, s policejním radarem či si budou moci sednout za volant armádního landroveru či tatry. V areálu také bude autodráha velkých šlapacích aut, velký stan malířské dílny, floorbalové minihřiště, trampolíny či kino stan, ve kterém se bude po celou dobu konání Bambiriády bezplatně promítat dětské filmy a pohádky.

Na Bambiriádu bude možné pohlédnout z ptačí perspektivy – konkrétně z radniční věže a to v pátek 27. května v 30 minutových intervalech. Milovníci výšek mohou také využít ve stejný den možnost vyhlídky z budovy krajského úřadu Libereckého kraje. Účastníci kteří se prokáží bambiriádní vstupenkou mohou po dobu konání akce navštívit bezplatně dětské hřiště Smeťák v Liberci – Františkově.

Již nyní jako upoutávka probíhá ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci výstava maleb, kreseb a grafik studentů pedagogických oborů v budově nového magistrátu. Za zmínku jistě také stojí pozvánka do libereckého V-klubu, který je druhým pořadatelským místem. Zde se bude prezentovat liberecký dům dětí a mládeže výstavami a vystoupeními.

Celá akce by se nemohla uskutečnit bez obrovské pomoci dobrovolníků,“ upozornil David Erlebach. „V pátek a sobotu budou zajišťovat pořadatelskou službu a veškerý servis pro účinkující  i návštěvníky a to všechnoi bez nároku na honorář. Jedná se především o studenty libereckých středních škol a pedagogických oborů Technické univerzity„, dodal ještě předseda pořadatelské organizace David Erlebach.

Petra Handlířová, Regionální koordinátorka-redaktorka, Kraj Liberecký

Přidej komentář jako první k "Liberecká Bambiriáda po jedenácté"

Zanechte komentář