Lístek

„Lístky, prosím. Lístky.“ „Lístky, tak ty nemám,“ pomyslela si Amanda a začala se sunout dále do vozu. Mumláním se omlouvala lidem, do kterých spěšně narážela. „Hlavně klidně a pomalu,“ uvědomila si, „takhle si mě brzy všimne.“ Zpomalila. Šourala se ke konci soupravy. Už tam bude. Povedlo se! Stála a čekala. Usilovně si přála, aby tramvaj už zastavila a ona mohla vystoupit.

Potila se. Vzduch se nedal dýchat, červený šátek škrtil její útlý krk jako ruce žárlivého milence. Svetr kousal po těle a vůbec nesál studený pot stékající ve stružkách po ustaraném čele. V krku měla úplně vyprahlo, polykání se stalo mučením. Ve spáncích slyšela krev, jak buší, pulzuje, znovu a znovu, tep se zrychlil.

Revizor se pomalu přibližoval. Takové týrání! Na čelo se jí lepily mokré prameny kaštanových vlasů. Zavřela oči. Už jen malý kousek a má ji! Ji, Amandu, vždy vzornou, připravenou, jen dnes, bez lístku! Pocítila, jak souprava brzdí a zastavuje. Otevřela oči. Revizor vystupoval ven. Zastavil a otočil se, dveře se už znovu zavíraly. „Já věděl, že nemáte lístek,“ říkaly jeho oči. Amanda kývla, „děkuju,“ zašeptala. Složila se do tramvajové sedačky. „Děkuju,“ zopakovala. A souprava si dál vesele drkotala.

 

autor: Anežka Slaninová, 15 let

Gymnázium Praha 9, Chodovická 2250, Horní Počernice, hl. město Praha

časopis: Kompot

kategorie: vlastní umělecká tvorba

email: anezkaslaninova@seznam.cz

 

Ilustrační foto: By Mattia Luigi Nappi (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons; http://commons.wikimedia.org/wiki/File%3ATickets.jpg

Přidej komentář jako první k "Lístek"

Zanechte komentář