Mezi světy v Mladé Boleslavi

mezisvety

Každý člověk je originál. Asi bychom na světě nenašli dva lidi ve stejné životní situaci, se stejnými zájmy, se stejnými myšlenkami. Dá se říci, že každý člověk má svůj vlastní svět.

K proniknutí do jiných světů sloužil workshopový víkend, který zorganizovali skauti
z mladoboleslavského okresu pro širokou veřejnost.

 

1.listopadu 2018 v dopoledních hodinách v mladoboleslavském DDM celou akci zahájila přednáška o současných formách pohanského náboženství. Tuto přednášku vedla Jana
z našeho ICM. Následovala přednáška o programu Erasmus+, která posluchačům poskytla všechny důležité informace k možnostem výjezdu do zahraničí. Kromě obecných informací o Erasmu přednášející vyprávěl i o svých zkušenostech ze studijního pobytu ve Finsku.

 

Po obědě jsme se dozvěděli, proč bychom měli cestovat a na co nezapomenout, než se vydáme na cestu. Kromě toho jsme dostali i tipy, jak cestovat lowcostově a jak mohou skauti cestovat díky mezinárodním akcím. Velmi oblíbené u účastníků byly workshopy japonské kaligrafie. Všichni byli překvapení, jak je těžké japonskou technikou namalovat jedinou rovnou čáru.

 

Asi nejúspěšnějším programem byla přednáška cestovatelské dvojice WayAway, kteří objeli svět na motorce. Na přednášce nechyběla spousta vtipných zážitků, ani dech beroucí fotografie. Asi každý v sále si přál, aby na přednášku bylo více času a mohli jsme se o rok a půl dlouhé cestě dozvědět vše. Oba cestovatelé byli moc milí a asi se nenašel nikdo, koho by nerozesmáli.

 

Dále účastníci mohli díky dokumentu a následné diskuzi nahlédnout do světa lidí
s autismem. Pro všechny se jednalo o velice emotivní zážitek. Ve stejný čas probíhal seminář s názvem “Energie a tělo”. Seminář informoval o tom, že bychom neměli zanedbávat stav našeho těla a na jaké chyby v pohybu či našem postoji bychom si měli dát pozor. Celou akci uzavřel terapeutický koncert. Během něho jsme se dozvěděli, jak funguje muzikoterapie, a seznámili jsme se se spoustou etnických nástrojů. O působení těchto nástrojů na naše tělo i psychiku jsme se přesvědčili na vlastní kůži. Některým posluchačům zvuky nedělaly dobře, zatímco jiní posluchači v klidu relaxovali či dokonce meditovali.

 

Celá akce se dá zhodnotit jako velice povedená, každý účastník si na ní našel něco zajímavého a každý odcházel obohacen o nové informace. Kromě bohatého programu byl čas i na povídání si s ostatními a atmosféra byla velmi příjemná. Stačí jen doufat, že za rok proběhne další ročník a začít se na něj těšit.

 

Tým ICM Kladno