Mezinárodní festival outdoorových filmů v Plzni

Západočeská metropole hostila uplynulých pět dní 9. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. A bylo se rozhodně na co koukat. Plzeňští diváci mohli totiž spatřit až 31 filmů z letošních celkových 59 snímků. Více než celých pět dní se promítalo pouze v Ostravě a Praze.

Mezinárodní festival outdoorových filmů láká své příznivce na outdoorové sportovní, dobrodružné, adrenalinové a cestopisné filmy, které v této podobě utvářejí největší soutěžní putovní filmový festival ve svém žánru a to nejen v rozsahu České republiky, ale také ve světě. Letošní ročník se uskutečnil ve 26 českých městech a nově také na Slovensku. Své snímky, které diváky zavádějí do různých míst naší planety a ukazují mentalitu a kulturu tamních obyvatel, přihlásilo 110 českých, slovenských i zahraničních autorů, filmových studií, národních televizí i soukromých televizních společností ze 16 zemí světa.

Ačkoliv můžeme rozlišovat mezi snímky na profesionální a amatérské rovině, jedno je všem filmům společné – filmy si na nic nehrají, to co divák vidí je skutečnost, která se odehrála. Filmy jsou jedinečné a neopakovatelné.

 

Více informací o festivalu se dozvíte na www.outdoorfilms.cz.

_

(Zdroj: Tiskové zprávy,www.outdoorfilms.cz)

_

Jana Chrtková, Regionální koordinátorka – redaktorka, Kraj Plzeňský

 

Přidej komentář jako první k "Mezinárodní festival outdoorových filmů v Plzni"

Zanechte komentář