Ohlédnutí za MFF Strážnice 2017

uh1

Nejlepší tanečník slováckého verbuňku

uh3

uh4Folklorní festival Strážnice je jeden z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších folklorních festivalů u nás. Každoročně se zde sjede na tisíce návštěvníků, aby si vychutnali neopakovatelnou atmosféru, kterou tento festival nabízí. Město Strážnice hostilo tento festival již po dvaasedmdesáté.

Nejatraktivnější byla pro diváky především soutěž o Nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku.

Letošní publikum by se dalo popsat jedním slovem-kotel. Teplota dosahovala 35°C a v publiku to vřelo, což nasvědčovalo tomu, že zbývá pár minut do začátku finále 32. ročníku soutěže o Nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku. V téměř dvouhodinovém programu se představilo celkem
18. tanečníků , z nichž měla odborná porota skládající se z bývalých mistrů tohoto mužského tance vybrat jednoho krále.

Největší potlesk od diváků sklidil Antonín Žmola, loňský vítěz. Letos se mu však obhájit titul nepodařilo a skončil třetí. Útěchou mu však může být cena diváků.

Soutěže se účastnil několik let, každý rok tvrdě makal, aby zvítězil a tento rok se to opravdu podařilo. Novým králem verbuňku Slovácka je Pavel Fridrich z Kyjova. Jak jsme se dozvěděli z medailonku, rád cestuje a miluje skály. Na druhém místě skončil Martin Kobzík a třetí místo patří zmiňovanému Antonínu Žmolovi, rodáku z Kněžpole .

uh

Strážnice tak jak ji známe dnes

 

Pro ICM Uherské Hradiště Denisa Burešová