Skupinka dobrovolníků na akci Mimové

4266958089_b2a38bf3eb_z

Jsme skupinkou dobrovolníků, kteří se zapojují nejen do aktivit Informačního centra pro mládež, ale i jiných organizací. Někteří z nás jsou nováčky v tomto oboru, ale rádi je tu máme.

V rámci mezinárodního dne mimů jsme pomáhali s přípravami a později i s realizací akce nazvané „Mimové v Lomnici“. V době příprav každý z nás dal návrh na svoji představu o plánovaném odpoledni. Tzv. den D neboli spíše pracovní název „den M“, jak jsme si ho pojmenovali, se uskutečnil 23. března 2017. Tento den se nám podařilo přizpůsobit tématu i díky soutěžím za odměnu. V prostoru, kde se akce konala, byla místečka s různými soutěžemi: např. kdo rychleji namotá kostičku, kolikrát dokážeš otočit (papírovou) palačinku na pánvi, tref se klaunovi do pusy atd. K dispozici a na odreagování tu byl i skákací hrad.

Na pódiu si děti mohly vyzkoušet umění pantomimy. Děti, které neuměly číst, si vylosovaly obrázek – ten měly předvést, ti starší si losovali slova. Více než soutěže se jim líbila právě pantomima. Jelikož soutěžit nikdo nechtěl, zapojila se do předvádění naše skupina. Byla to veliká legrace. Dětem se ani nechtělo končit. Dokonce jsme vyčerpali všechna slova a obrázky na předvádění, a to několikrát. Nakonec jsme museli improvizovat. Chtěli jsme, jelikož mimové nemluví, aby ani oni nemluvili. I do toho se děti vžily naprosto úžasně, měli jsme i dobré ohlasy od dospělých. Na příště rozšíříme místo her více pantomimy a všeho s tím spojeného.

Už se moc těšíme na další přípravy i realizace akcí.

Tým dobrovolníků z Lomnice