Mnoho jich je proti, většina však není vidět

Se zklamanými tvářemi odcházela hrstka účastníků z demonstrace proti státním maturitám. Ta byla svolána do Prahy na Václavské náměstí na půl druhou odpoledne, ve dvě hodiny zde stálo necelých deset nespokojených studentů.

Protest byl svolán přes společenskou síť Facebook. Zde byla vytvořena událost, kam se přihlásilo téměř pět tisíc uživatelů této sítě. Paradoxní je také situace, že se lidé k události přidávali ještě během celého dne, na Václavák však nedorazili.

Nepřišel ani hlavní organizátor, ten však svou neúčast avizoval dopředu. Spoluorganizátor protestu Jan Vocel zhruba po hodině čekání a po dohodě s policií protest ukončil.

Spoluorganizátor protestu Jan Vocel při jednání s policií.

Z hloučku studentů se pouze ozývaly nespokojené názory na své souputníky, kteří nepřišli. „Všichni chtějí, aby se něco změnilo a přitom se na to vykašlou,“ uvedl jeden z účastníků.

Hlavním požadavkem organizátorů není podle Jana Vocela úplné zrušení státní maturity, ale aby byla kvalitně otestovaná. „My by jsme hlavně chtěli, aby se státní maturita uskutečnila až na základě toho, jestli se povede maturitní generálka. Protože v současnosti je to udělané tak, že i pokud by se maturitní generálka nepovedla, tak nás státní maturita postihne,“ řekl Jan Vocel.

Na Václavské náměstí přišla jen hrstka demonstrantů.

Rozhodnutí o tom, jak bude vypadat maturitní zkouška v příštím roce, je v tuto chvíli na vládě. Ta má o osudu nových maturit rozhodnout do konce srpna. Ministr školství Josef Dobeš přednese vládě svůj záměr ve středu 11. srpna.

Podle posledních zpráv již nechce ministerstvo školství dál státní maturity odkládat. Podle serveru ihned.cz mají ministři Nečasovy vlády, na doporučení ministra školství Josefa Dobeše, dát svůj hlas pro spuštění maturit už od příštího roku.

VIDEO z demonstrace na YouTube

Související články:

VIDEO: Dejme šanci české vzdělanosti

Budou nebo nebudou?

U maturitní generálky budou téměř všichni

__

Pavel Dvořák, regionální koordinátor – redaktor, kraj Praha

Přidej komentář jako první k "Mnoho jich je proti, většina však není vidět"

Zanechte komentář