Moravskoslezský kraj zná nejlepší školní časopisy pro rok 2016

Ostrava – Nejlepší krajský školní časopis mají v Příboru, Frýdku-Místku, Hladnově, Havířově a Ostravě. Titul školní časopis Moravskoslezského kraje roku 2015 v kategorii středních škol získala školní redakce Komár z Havířova. Absolutním vítězem se stala redakce KOMÁR z Havířova, která soutěžila v kategorii střední školy. V kategoriích základních škol uspěly redakce HOT MAGAZINE (II. stupeň) z Frýdku-Místku, HLADNOTICIAS (II. stupeň+ střední školy) z Hladnova, PŘIPÍNÁČEK (I. stupeň a II. stupeň) z Frýdlantu nad Ostravicí a Floriánek (I. stupeň) z Ostravy.

 

Slavnostní vyhlášení krajského kola Školní časopis Moravskoslezského kraje roku 2016 proběhlo v úterý 17. května za účasti Renáty Solské z Krajského úřadu Moravskoslezského kraje a ředitele soutěže Petra Kantora z Asociace středoškolských klubů ČR.

 

„Mladí novináři přijíždějí do na toto setkání s cílem načerpat co možná nejvíce nápadů pro další přípravu svých vlastních školních časopisů. Inspiraci hledají na workshopech, při diskuzích se svými vrstevníky nebo na výstavě všech přihlášených časopisů, “ říká ředitel soutěže Petr Kantor.

 

Vítězné redakce získaly balíčky partnerů soutěže. „Pro všechny ostatní máme celoroční nabídku akcí, jakými jsou exkurze do Deníku nebo Českého rozhlasu Ostrava. Dále účast na mezinárodních žurnalistických kempech, novinářské workshopy nebo uspořádání výstavy školních časopisů přímo na školách,“ vyjmenovává nabídku Agata Suchanek, koordinátorka krajského kola z občanského sdružení Petrklíč help.

 

„Časopisy, které se umístily na prvním až druhém místě, postupují do celorepublikového kola, kde poměří síly se stejně umístěnými časopisy z dalších 13 krajů,“ přibližuje další průběh soutěže Kantor. A dodává: „Časopisy na dalších místech, mají možnost se přihlásit do celorepublikového předkola, které je určeno také časopisům, které nestihly krajskou uzávěrku. Celorepublikové předkolo bude vyhlášeno v červnu a uzávěrka přihlášek bude do konce června.“

 

Setkání finalistů celostátního kola plánují organizátoři na první týden v prosinci. Celostátními organizátory soutěže jsou Asociace středoškolských klubů České republiky a Národní informační centrum pro mládež. Soutěž proběhla za finanční podpory Krajského úřadu Moravskoslezského kraje.

 

Přidej komentář jako první k "Moravskoslezský kraj zná nejlepší školní časopisy pro rok 2016"

Zanechte komentář