Motivujme mladé lidi k dobrým skutkům.

plant-leaf-desert-flower-dry-dirt-865929-pxhere.com

Definice dobrého skutku se těžko konkrétně specifikuje. Jelikož se jedná o jednání, které druhé potěší nebo někomu pomůže. Starší generace lidí má zažité tyto dobré skutky v mysli jako slušné chování, které pramení z našeho vnitřku a je přirozené. Bohužel s běžícím časem se automatická schopnost dobrých skutků z lidí vytratila a převládla nevšímavost a sobeckost.

Co je dobrý skutek? Jak se projevuje?

Dobrý skutek může být například uvolnění místa jinému člověku v autobuse. Pomoc s kočárkem maminkám do schodů. Zvednutí spadlé šály. Otevření dveří. Vrácení ztracené peněženky, mobilu jeho majiteli. Nebo úsměv, či bezdůvodné zavolání příteli a rodině, kdy jim řeknete, jak vám na nich záleží.

Dobrý skutek druhého potěší a ukáže, že slušní lidé ještě existují.

Dobrý skutek zahřeje na srdíčku a motivuje k dalším radostem. Může se provádět v jakýkoli čas, kdekoli a komukoli. Dobrý skutek nemá ohraničení. Nemusí se poskytovat jen lidem. I ve světě zvířat se dá být pozorný a pomáhat. Například pejsek z útulku určitě ocení nový domov.

Co stojí za zmínku, jsou dobré skutky formou dobrovolnické činnosti.

Dobrovolníci pomáhají nezištně tam, kde je potřeba. Chodí například do domovů pro seniory a čtou jim knížky, povídají si se starými lidmi. Berou na procházku vozíčkáře, nakupují nemohoucím. Zapojují se do charitativních činností různého druhu.

Motivovat mladé k dobrým skutkům je důležité. Ukazovat příklady lidí, kteří někomu pomohli, přínosné. Čím více si budeme nezištně navzájem pomáhat a dělat radosti, tím bude i svět kolem nás hezčí. Nemyslíte?

Pro ICM Cheb

Hana Šnajdrová