Move2study – Moje první zastávka na cestě ke studiu v zahraničí

Ve dnech 6. – 7.11. 2012 probíhal veletrh zahraničních univerzit Move2study, který jsem navštívila kvůli získání informací o zahraničním studiu. V budoucnu bych totiž ráda studovala v zahraničí kvůli získání zajímavých zkušeností. Veletrh se konal v hotelu Olympik v Praze a představilo se zde okolo pěti zahraničních univerzit a několik dalších organizací. Většina zastoupených univerzit se zabývala především managementem, ekonomií a cestovním ruchem. Líbilo se mi, že většina přítomných univerzit dává prostor vlastnímu myšlení studentů a jejich osobnímu rozvoji.


Velmi mě zaujala INTERNATIONAL PEOPLE´S COLLEGE, jejíž prezentace byla natolik strhující, že jsem měla chuť okamžitě všechno nechat a vydat se do Dánska ještě toho dne. Neplatí se zde žádné školné, je třeba ovšem počítat s náklady na ubytování a jídlo. Univerzita nabízí mnoho různých oborů a slibuje prostor pro kreativní rozvoj každého studenta, aniž by se člověk musel zabývat tak náročnou a „nepotřebnou“ činností jako je učení.
Na dalším stanovišti jsem narazila na CENTRAL EUROPEAN UNIVERSITY, která sídlí v Budapešti. Tato univerzita mě zaujala ze všech nejvíc, jelikož nabízí studium sociologie, politologie, mezinárodních vztahů a historie.
Další zastávkou bylo stanoviště FONTYS INTERNATIONAL BUSINESS SCHOOL. Tato škola se zabývá managementem, mezinárodním obchodem a ekonomií. Nachází se v Nizozemsku a má velký podíl zahraničních studentů. Univerzita je navíc propojena s významnými společnostmi, kde mohou studenti při studiu pracovat a po absolutoriu je možno těchto kontaktů využít při startu kariéry. Je velmi dobře dostupná z ČR a výše školného, na které je možno získat stipendium, je únosná. Studenti navíc zakládají vlastní firmu, kterou po dobu jednoho roku provozují.
Jelikož jsem orientovaná spíše na mezinárodní vztahy, univerzity, které reprezentovaly cestovní ruch mě moc nezaujaly. Byly mezi nimi např. BUSINESS AND HOTEL MANAGEMENT SCHOOL nebo SWISS COLLEGE OF HOSPITALITY MANAGEMENT LENK – obě školy sídlí ve Švýcarsku.
Dále bylo na řadě stanoviště, na kterém se bylo možné informovat o jazykové zkoušce z angličtiny TOEFL. Dozvěděla jsem se zde mnoho důležitých informací, například, že si test můžu vyzkoušet v pohodlí domova přes internet. Jelikož ne každá univerzita test TOEFL akceptuje, je důležité se informovat o požadavcích jednotlivých škol na jazykovou zkoušku.
Na závěr jsem ještě navštívila stánek, který poskytoval informace o slevách a výhodách pro držitele studentského průkazu ISIC.

Veletrh se mi velmi líbil a dodal mi ještě větší odhodlání jít si za svým cílem studovat na vysoké škole v zahraničí a nevzdat to, protože rozhled, který nabízí právě studium v zahraničí, za to stojí.

Seznam univerzit a organizací představených na veletrhu Move2study:

AIESEC www.aiesec.org
BHMS – Business & Hotel Management School
www.bhms.ch
Central European University
www.ceu.hu
CIEE (Council on International Educational Exchange)
www.ciee.org
DPFA-Schulen gGmbH
www.international.dpfa.de
ETS Global TOEFL and GRE
www.etsglobal.org
EURES
www.eures.cz
Fontys International Business School
www.fontysvenlo.nl
HTMi Hotel & Tourism Management Institute Switzerland
www.htmi.ch
Luleå University of Technology
www.ltu.se
Swiss College of Hospitality Management Lenk, SHML, Switzerland
www.shml.ch
The International People’s College
www.ipc.dk
TOEFL
www.etsglobal.org


Autorka: Tereza Rusová, ICM Slaný

Přidej komentář jako první k "Move2study – Moje první zastávka na cestě ke studiu v zahraničí"

Zanechte komentář