Můj první den v AIESEC

duben_ICM_Ceske Budejovice

Nedávno jsem konečně sebrala odvahu a přihlásila se do studentské organizace AIESEC.  Pro ty, kteří o této skupině lidí ještě neslyšeli, uvádím, že se jedná o mezinárodní studentskou neziskovou organizaci, která se zabývá hned několika zajímavými směry. Sama jsem toho jako nováček věděla jen pramálo, a tak nám AIESEC uspořádal úvodní vzdělávací konferenci, která proběhla poslední únorový víkend v prostorách ICM České Budějovice.

Myslím si, že rozhodně nejsem jediná, kdo radši vstává později a nesnídá, než aby přišel o drahocenný spánek. O to milejší bylo zjištění, že na nás čeká bohatá snídaně. Když jsme byli nasyceni, začala konference. Nejprve se nám představilo hlavní vedení Budějovické pobočky, potom jsme byli rozděleni do týmů, a pak už následovalo několik přednášek a workshopů.

Po odpoledním programu nás vždy čekala večerní akce. Seznámili jsme se zde s hrami, které AIESEC hraje, měli jsme prostor pro seznámení se s ostatními. Pro nováčky byl připraven také bohatý taneční program, při kterém jsme se naučili několik zábavných tanců.

Tři dny strávené posloucháním prezentací převážně v angličtině byly opravdu náročné, ale pro fungování v této dobrovolnické organizaci důležité. Jsem velmi ráda, že AIESEC je na mé univerzitě, a že jsem jeho členem. Nejenže jsem se seznámila s historií této organizace, s jejím účelem, ale také si po tomto víkendu mnohem víc uvědomuji problematiky, které jsem dříve jen přehlížela.

Děkuji za skvělou konferenci a za možnost být členkou organizace AIESEC. A vám všem ostatním, kteří toto čtete, bych chtěla vzkázat: Nebojte se překonávat sami sebe, stojí to opravdu za to.

 

Léňa

ICM České Budějovice