Můj sen o focení

IMGP88301

V dnešním světě je možné skoro vše. Vše, na co si jen vzpomeneme, se může stát skutečností, ve které pak i žijeme. Díky pokročilým možnostem plnění snů se na světě rodí také více snílků a lidí, kteří touží své sny uskutečnit. I já mezi ně patřím.
Můj sen je fotografování. Je to něco, co mě naplňuje a díky tomu vidím svět jinýma očima. Mnohokrát se mi stalo, že jsem se s někým dívala na stejnou věc, ale každý jsme ji viděli zcela jinak. On viděl nebe, ale já oblohu s různě zbarvenými oblaky, přes které prosvítaly hřejivé sluneční paprsky. Bylo mi líto, že to taky tak nevidí. Když jsem o tom později přemýšlela, uvědomila jsem si, že to budu mít asi v genech. Fotila totiž moje prababička, děda a teď i moje mamka. Děda byl dokonce fotograf a vedl školní fotografický kroužek, takže mi radí a můžu se na něj se vším obrátit a vždy mi pomůže. I on je rád, že může své zkušenosti předat dál mladší generaci.
Důvodů, proč mě fotografování tak láká, je opravdu mnoho. Jedním z nich je třeba ten, že když se mi povede udělat pěkný snímek plný radosti z fotografované osoby, nebo když jen zachytím moment, který se už nikdy nebude opakovat, jako je západ slunce, ranní rosa nebo jedinečný okamžik s mojí rodinou nebo kamarády. Tyto momenty mě naplní štěstím a radostí. Můj fotoaparát funguje jako mé třetí oko nebo osobní detektor, pomáhající mi dívat se na svět okolo a uchovávat si tyto momenty napořád.
Díky fotkám se můžeme vrátit zpět do okamžiků, na které rádi vzpomínáme. Připomeneme si pocity, které jsme v tu chvíli cítili a vrátíme se zpět v čase. Ale nejen to. Můžeme se dostat na místa, která nikdy sami nenavštívíme jako třeba Vesmír, hlubiny oceánu, pouště, pralesy a mnoho dalších zajímavých míst.  A díky dnešním možnostem se můžeme podělit o tyto emoce skoro s celým světem.
Přála bych všem, aby viděli svět stejně jako fotograf, protože svět kolem nás je krásnější, než si myslíme, stačí se jen pořádně dívat…

IMGP88301

Zuzana Jakušová, ICM Náchod