Na Erasma s doménou .eu

Technická univerzita v Liberci se jako jedna ze tří evropských univerzit účastní unikátního projektu, který vznikl v rámci spolupráce vzdělávacího výměnného programu ERASMUS a neziskové organizace EURid spravující internetovou doménu nejvyšší úrovně „eu“.

Zahraniční studenti, kteří přijíždí studovat do Liberce, mají možnost zdarma získat roční registraci vlastní domény .eu a roční pronájem webového prostoru, v němž mohou provozovat své internetové stránky. Stejnou možnost mají i čeští studenti liberecké univerzity, kteří budou tento rok v rámci programu ERASMUS studovat na některé z evropských univerzit. Stačí vyplnit elektronický formulář a zaslat jej EURidu.

Zástupci EURid se během podzimu sejdou se studenty programu Erasmus organizovaného třemi evropskými univerzitami – tou naší v Liberci, dále pak Lessius Hogeschool v Antwerpách v Belgii a the University of Pisa v Itálii. Studenti získají bezplatný balíček „.eu“. K doméně .eu na rok získají také tři e-mailové účty s kapacitou 2 GB, datově neomezený hosting pro uložení internetových stránek, antivirové a antispamové řešení a speciální nástroje pro jednoduché vytvoření a zprovoznění osobních internetových stránek či blogu. Pro studenty, kteří si doménu zaregistrují, je také připravena losovací soutěž o iPod Touch.

„Vítám tuto iniciativu EURidu, organizace, která stojí za úspěchem domény.eu. Používání webové stránky nebo emailové adresy pod doménou .eu je silným znakem evropské identity: napříč státy našeho kontinentu sdílí všichni Evropané společné hodnoty, které mají své místo také v digitálním světě. Jsem přesvědčena, že mladá a dynamická generace zastoupená mimo jiné i v programu ERASMUS může nejlépe šířit tyto myšlenky,“ uvedla Neelie Kroesová, viceprezidentka Evropské komise a evropská komisařka pro digitální agendu.

Program ERASMUS funguje na českých vysokých školách více než deset let a mezi studenty i pedagogy představuje jednu z nejvyužívanějších možností studia a práce v zahraničí. Jeho propojení s iniciativou EURid mu ale navíc dává zajímavou přidanou hodnotu v podobě podpory prestiže samotných univerzit. Na TUL ročně vyjíždí v rámci programu ERASMUS na studijní a pracovní pobyty zhruba 150 studentů.

Tak snad bude mít iniciativa ohlas i u studentů a v následujícím roce nás zahltí spoustou zajímavých zážitků on-line.

Zdroj: www.tul.cz, www.eurid.eu

Petra Handlířová, Regionální koordinátorka-redaktorka, Kraj Liberecký

Přidej komentář jako první k "Na Erasma s doménou .eu"

Zanechte komentář