Náchodská Prima sezóna

primasezona

V Náchodě se od 14.5.2018 do18.5.2018 tradičně koná 21. ročník studentského festivalu tvořivosti, který byl založen jako pocta rodákovi a spisovateli z Náchoda Josefu Škvoreckému. Festival nese název podle povídek Josefa Škvoreckého ,,Prima sezóna“. Tento festival, na kterém vystupují účinkující z celé republiky, nabízí širokou škálu uměleckých vystoupení studentů ze středních škol, kteří se mohou představit v oborech, jako jsou výtvarná tvorba, film, divadlo, hudební vystoupení, literární tvorba nebo fotografie.

Celý festival se odehrává na různých místech, pod širým nebem si můžeme poslechnout účinkující na Masarykově náměstí, kde se můžeme posadit vedle sochy Josefa Škvoreckého. Další program se děje v prostorách Městské knihovny Náchod, ZUŠ Náchod, Městského divadla Dr. Josefa Čížka a kina Vesmír.

Zahájení programu bude ve 14:00, kde se účastníci dozví detaily programu, chod celého festivalu a seznámení s patronem Ondřejem Kepkou. Například ve čtvrtek v 15:00 nás zve na Masarykovo náměstí na workshop a koncert Tiny Beat, který je dvojnásobný mistr ČR v beatboxu, a byl v TOP16 světa. Ve stejný čas se nás Simona Babčáková v ZUŠ Náchod pokusí naučit improvizaci, tato herečka si zahrála několik filmových i seriálových rolí. Zakončení programu bude na Masarykově náměstí, kde se od sedmé hodiny večerní do půl dvanácté konají koncerty hudebních skupin a ohnivá show.

Snad Vás to zaujalo, a příští rok navštívíte tento festival. Každý si zde najde něco, co se mu líbí nebo ho baví.

ICM Náchod