Náchodský Klondike a Country bál

9. února 2013 uspořádalo Středisko volného času Déčko Náchod již 23. ročník recesního zlatokopeckého a zálesáckého putování nazvané Náchodský Klondike.

Tento závod je rozdělený do několik skupin a mohou se ho účastnit závodníci sami za sebe nebo za svůj tým či jako rodina. Závod je veden krásnou přírodou v blízkosti Náchodského zámku. Po trase jsou pro účastníky připraveny netradiční soutěže, například: rýžování zlata, chytání bizona, střílení z luku, kuše a praku, rozdělání ohně, chytání ryb a kasíno, ve kterém závodníci své vyrýžované zlato mohou vsadit a vyhrát jednou tolik.

Závodníci či jen rodiny, které si chtěli dopoledne zpříjemnit krásnou procházkou zimní přírodou se museli do 9:45 hod registrovat před budovou Déčka. Každý zlatokopecký tým potřeboval s sebou sáňky, rýžovací pánev, váček na zlato a dobové oblečení, za které se týmu, stejně tak jako za zlato, ubrali vteřiny z konečného času. V 10 hod už na startu stálo nespočet účastníků, kteří postupně podle kategorie vybíhali plnit připravené úkoly.V cíli pro soutěžící byla připravená teplá polévka s horkým čajem na zahřátí. Pro zkrácení dlouhé chvíle při čekání na výsledky a poslední dobíhající byl otevřený klub Hnízdo, ve kterém bylo možné si zahrát různé deskové hry, vyzkoušet své dovednosti na X-boxu i na laserové střelnici. Každý zúčastněný byl oceněn malou zálesáckou drobnůstkou a památečním listem.

Tradičně spolu s Klondikem je také pořádaný Country bál, taneční zábava plná hudby, tance a zábavy.

K tanci a zábavě hrála kapela DOMAMAZEC MACHOV. V průběhu večera se nejstatečnější zájemci mohli zúčastnit soutěže o NEJ muže, ženu, družstvo či taneční pár bálu o pěkné zálesácké ceny.

Po proběhlé letošní akci se pořadatelé už nemohou dočkat další, již 24. ročníku.

 

Přidej komentář jako první k "Náchodský Klondike a Country bál"

Zanechte komentář