Národní konference o mládeži 2017

NKOM2017

Dne 1. března 2017 mě čekala moje první konference v Praze. Měla jsem z toho docela strach a nevěděla jsem co od toho očekávat. Po příjezdu do Prahy a prvním krokem do Národní technické knihovny na mě dýchl takový zvláštní vánek něčeho nového, ale zároveň velmi příjemného prostředí. Krásné místo pro takovou konferenci. Byla jsem překvapená, jak je to veliké a co všechno se tam nachází a k čemu se dá taková knihovna využít.

Od 9:00 – 9:30 byla registrace účastníků. Šly jsme si s kolegyní odložit věci do šatny a hned se zaregistrovat. Každý účastník dostal tašku, brožurky a tužku. Každá jsme se přihlásila elektronickou přihláškou a mohly jsme si vybrat z 5 workshopů pouze 2 workshopy. Poté jsem měla chuť na kávu. Měla jsem ještě pár minut k dobru. Káva byla výborná a o občerstvení ani nemluvě. Švédské stoly byly super, od slaných až po sladké občerstvení, od štrůdlu až k ovoci, prostě na velmi velké úrovni.

Přibližně v 9:40 začala první polovina programu. Kdybych měla rozepisovat jednotlivé výstupy
a prezentace, bylo by to na dlouhé povídání, ale bylo to všechno moc naučné. Velice mě zaujala prezentace Ing. Tomáše Peška, nezávislého školitele a experta na téma mládeže, ze Slovenska. Velmi zábavné vystupovaní i prezentace. Kolem 11. hodiny byla přestávka na kávu a nějaké to menší občerstvení.

Po kávičce jsem se všichni vrátil zpět do sálu, kde na nás už netrpělivě čekaly vstupy do druhé poloviny programu. V této druhé polovině se mi nejvíce líbila přednáška od Mgr. Ondřeje Bárty, nezávislého experta v oblasti výzkumu mládeže. Jelikož bylo těsně před obědem, snažil se ji odprezentovat co nejrychleji, abychom mohli jít všichni co nejdříve na oběd. Opět musím podotknout velmi naučné, zábavné a originální.

I oběd musím jen pochválit, bylo to výborné. Všichni jsme si „nacpali“ bříška a mohlo se zlehka pokračovat. Následovalo síťování účastníků??? Pro mě to bylo něco nového a vůbec jsem nevěděla, co a jak a o co vlastně jde. Po chvilce pozorování ostatních lidí jsem pochopila, že jde o komunikaci a výměnu zkušeností, znamenalo to pro mě seznámení s moc příjemnými a milými lidmi.

Čas velmi rychle utíkal a byli jsme pomalu u konce, ale jedna věc pro mě byla velikým překvapením. Když jsme se vraceli do sálu, každý dostal rukavice a bylo jedno, jestli byly gumové, krajkové nebo zimní! Šlo o barvu. Myslela jsem si, co asi s nimi budeme dělat? Ale tohle by mě nikdy nenapadlo. Všichni lidé, co měli stejnou barvu rukavic, šli k sobě a měli za úkol vytvořit nějakou „choreografii“, např. my jsme se domluvili, že budeme jako mýt okna a ždímat hadr. Všichni v sále měli už také natrénováno, když jsme se do toho všichni pustili, vypadalo to jako „mexická vlna“, moc jsme se u toho pobavili a bylo to velice krásné.

Před námi byly už jen workshopy, kterých jsem se bohužel nemohla zúčastnit, ale věřím, že v brzké době to budu moct napravit a zůstat až do konce.

A nesmím zapomenout na skvělou skupinu GROOVE ARMY, která nás provázela celý den.

Moje pocity a zkušenosti: SUPER DEN. Byla jsem velmi nadšená jak z organizace, tak i z průběhu celého dne.

Tímto bych chtěla poděkovat všem, kteří mi umožnili prožít takovou zkušenost a doufám, že se brzy setkáme na další konferenci.

 

NKOM2017

Za ICM Lomnice nad Popelkou Blanka Halamová