Naučte se disciplíně

cropped-remix.png

Disciplína je pro nás naprosto nezbytná. Abyste splnili všechny své cíle a sny, bez disciplíny se neobejdete. Lenost je velmi silný soupeř, který nám však brání v další cestě vpřed za svými sny.

Neodkládejte své povinnosti

Nejčastěji své povinnosti odkládáme jednoduše jen proto, že na ně zrovna nemáme náladu. Říká se tomu prokrastinace. Stačí si uvědomit, že dokud danou věc neuděláte, bude vás neustále strašit, své volno si neužijete.

Motivujte se

Neodkládat povinnosti není zrovna lehké. Myslete na to, co vám vaše snaha přinese. Díky tomu, že splníte úkoly na daný den, máte po zbytek dne volno. Je vhodná dlouhodobá motivace, díky které si můžete plnit své sny a cíle.

Nebuďte na sebe příliš přísní

K tomu, abyste své povinnosti plnili svědomitě, není nutné být na sebe příliš přísný. Nikdy si nenakládejte víc úkolů, než můžete ve skutečnosti zvládnout. Den má 24 hodin a vedle školy nezapomínejte také na svůj volný čas, odpočinek a spánek, bez kterých se neobejdete. Ve chvíli, kdy chcete zvládnout mnoho, ve finále nezvládnete nic.

Naučte se chytře plánovat

Disciplínu bychom měli zakládat na plánu. Na každý den je vhodné si rozvrhnout alespoň zhruba, co byste chtěli nebo měli udělat. Nezapomeňte na to, nedělat si nesplnitelné cíle. Klidně si dávejte menší úkoly, které splníte velmi snadno.

Odměna i trest

Při dodržování disciplíny jsou důležité nejen odměny, ale také tresty. Nestihli jste si včera zacvičit? Dnes si dejte dvojnásobnou dávku cvičení. Odměnou za splněnou práci vám mohou být nové boty, apod.

Pro ICM Cheb

Hana Šnajdrová