Naučte se rychle učit

9410571063_b0ba4d1cb1_b

Čeká vás test, ale nemáte čas se učivo naučit? Přinášíme pár rad, jak se to naučit snadno a rychle. Správná příprava je nejdůležitější a proto je lepší ji nepodceňovat. Chcete-li mít nejlepší známky, bez poctivého studia se neobejdete.

Dostatečně spěte

Před větším i menším testem byste měli být řádně odpočatí. Nemá žádný smysl se učit do noci a ráno jít do školy s kruhy pod očima. Při nedostatku spánku vám informace do hlavy nepolezou za žádnou cenu.

Dodržujte pitný režim

Během učení pijte dostatek vody, nejlépe čistou vodu z kohoutku. Voda okysličuje tělo, především mozek. Ten s dostatkem kyslíku lépe reaguje a vstřebává informace jedna radost. Nezapomeňte také doplňovat energii hořkou čokoládou nebo ovocem.

Učivo si rozdělte do několika celků

V sešitě si rozdělte učivo na několik celků. Logicky jej třiďte do odstavců, klidně si je zvýrazněte a to, čemu nerozumíte, k tomu se vracejte opakovaně.

Učte se ve dvojici

I v tomto případě platí, že ve dvou se to lépe táhne. Najděte si kamaráda, se kterým se budete učit. Pokud nechápete teorii, může vám ji kamarád vysvětlit, navíc se jeho poznámky mohou mírně lišit a vzájemně si je můžete doplňovat.

Nestíháte? Vyberte si jen to nejdůležitější učivo

Pokud se test blíží nezadržitelně a vy  se skutečně nestíháte naučit, pak si vyberte to nejdůležitější učivo. Nezabíhejte do detailů a své vědomosti zvyšujte na obecné rovině. Tak máte šanci, že budete vědět alespoň minimum věcí ke každé otázce.

Motivujte se odměnou

Rozhodně si nenadávejte, že nestíháte. Naopak se motivujte tím, že si za dobrou známku dáte nějakou odměnu.

Pro ICM Cheb

Hana Šnajdrová