Návštěva Dětského domova v Semilech k nezaplacení

Návštěva Dětského domova v Semilech k nezaplacení

Jako pracovník Informačního centra pro mládež Lomnice nad Popelkou jsem byla se spolupracovnicí šířit radost i jinde než u nás ve městě. Rozhodly jsme se jet navštívit Dětský domov a vybraly jsme si k tomu město Semily.

Připravily jsme si překvapení!
S dobrovolníky a komisí Zdravého města jsme vyrobili motivační srdíčka složené z papíru a
do nich jsme vložili malé překvapení v podobě pozitivních vět, např. Vidíš tu úžasnou osobu? Úsměv ti sluší! ad.

I když byla přítomná spíše mladší část dětí ve věku od 3 do 14 let, srdíčka se jim moc líbila.

Starší děti pomohly přečíst věty mladším a my jsme s nimi vyráběly škrabošky. Zapojily se i vychovatelky, podle dětí „tety“. Škrabošky byly na motivy žabího prince, princezny, slunečních brýlí, motýlků. Nejvíce se dětem líbil žabí princ. Děti i přes mladší věk byly velmi šikovné. I já jsem si vyrobila masku se slunečními brýlemi a s dětmi jsme si u toho popovídaly o věcech, kterým se věnují během volnočasových hodin, jako jsou např. kroužky. Děti byly komunikativní, bylo poznat, že jsou živější. Z jejich reakce bylo patrné, že jsou
z naší návštěvy nadšení a že moc návštěv tohoto typu zde asi nemají. Tety byly milé a vstřícné.

Moc krásně se nám se všemi povídalo, dokonce jsem se dozvěděla spoustu věcí, o kterých jsem nikdy ani nepřemýšlela, ale oni je řeší každodenně. Dohodly jsme se i na pravidelných návštěvách, a to vždy s nějakou aktivitou pro děti – takovou, aby je zabavila a zaujala. Já osobně se už moc těším na další návštěvu „malých nezbedů“, ze kterých jsem původně měla velké obavy.

 

Veronika Rychlíková

ICM Lomnice n. Pop.