Návštěva seniorů z Lomnice na Popelkou v Teplicích.

U příležitosti Evropského roku aktivního stárnutí uspořádalo ICM Teplice ve spolupráci s AICM ČR a Klubem seniorů z Lomnice nad Popelkou tři turistické zájezdy do Teplic.

Na výlet k nám přijelo během tří srpnových dnů celkem 150  seniorů, někteří i s vnoučaty.

Během návštěvy výletníci navštívili Botanickou zahradu v Teplicích, kde si mohli pohlédnout

xerický, tropický a subtropický výstavní skleník, včetně zajímavostí jako je např. křížovkářský záhon nebo expozici napodobující severočeskou hnědouhelnou krajinu ranného miocénu (tedy období před zhruba 17 – 23 miliony let). Neméně zaujala i venkovní část zahrady a cukrárna s vynikající zmrzlinou.

Po procházce lázeňským parkem byla na řadě návštěva regionálního muzea, kde byla pro návštěvníky přichystaná prohlídka expozice lázeňství a také zámeckých pokojů.

Následoval oběd a povinné točené pivo v restauraci Zlatý kříž a pak jsme zamířili směr město Krupka.

V Krupce měli senioři možnost prohlédnout si Baziliku Panny Marie Sedmibolestné včetně ambitů, součástí prohlídky bylo i povídání o historii vzniku i současnosti kostela.

Odpoledne jsme vyrazili na prohlídku štoly Starý Martin. V průběhu takřka hodinové prohlídky štoly byli návštěvníci zasvěceni do tajů ražení cínové rudy, mohli vidět hlavní úseky žíly Lukáš s její minerální výplní, či se na vlastní oči seznámit s krápníkovou výzdobou důlních prostor. Před vchodem do štoly byla navíc možnost prohlédnout zblízka zajímavé důlní stroje, které byly používány především pro práci v podzemí.

S poslední skupinou jsem štolu navštívila i já, která, ač od narození v Krupce žijící, ještě jsem uvnitř nebyla. Musím říct, že prohlídka stála skutečně za to a naštěstí byla v autobuse první pomoc proti prochladnutí z podzemí , ve formě čokolády či kávy s rumem, k dispozici v dostatečném množství.

Závěrečná etapa výletu vedla na Komáří vížku,  kde se díky pěknému počasí naskytl krásný výhled na výhled na Krušné hory, České středohoří, Doupovské, Lužické a Jizerské hory  i Krkonoše.

Většina z účastníků pak využila možnost vrátit se zpět do Krupky nejdelší sedačkovou lanovkou v ČR.

Všechny tři výlety se nám díky počasí, ochotě personálu navštívených míst a především neuvěřitelné vitalitě výletníků skutečně vydařili a doufám, že v budoucnu si podobné akce budeme moci zopakovat.

Hana Hamplová, regionální redaktor, ICM Teplice

Přidej komentář jako první k "Návštěva seniorů z Lomnice na Popelkou v Teplicích."

Zanechte komentář