Navštivte proslulý Máchův kraj

Pokud vám letos chybí finance na zahraniční dovolenou, nepropadejte trudomyslnosti. Nádherné léto můžete strávit i v České republice. Navštívit můžete kouty naší vlasti, které jste ještě nepoznali, ačkoliv jste o nich již určitě slyšeli. Mezi tato místa může patřit například Máchův kraj.

Máchův kraj naleznete v Libereckém kraji. Jméno tohoto území poprvé použil František Patočka, který v roce 1961 vydal turistickou příručku „Máchův kraj“. Srdcem Máchova kraje jsou Doksy s Máchovým jezerem, a Dubá, která je východiskem do úžasné krajinné oblasti Dubské Švýcarsko a Kokořínsko. Gotický královský hrad Bezděz na východě tvoří spolu se zříceninou Starého Berštejna na západě, zámkem Houskou na jihu a Ralskem na severu neodmyslitelnou dominantu Máchova kraje.

Dovolenou tedy můžete strávit u jezera, pokud vám však sluníčko nebude přát, můžete se vypravit za kulturními místy, která Máchův kraj nabízí.  Oblast se pyšní hned několika hrady – Houska, Bezděz, zřícenina hradu Jestřebí, Starý Bernštejn, Zakšín, Kokořín, Ralsko, Skalní hrad Sloup v Čechách a další. Kdo se raději podívá na zámek, nabízí se například Lemberk, Zákupy či Bělá pod Bezdězem. Informace o těchto místech (a nejen o těchto) najdete přehledně na stránkách Máchova kraje www.machuvkraj.cz. Najdete zde i informace o nejbližší železniční zastávce a další praktické informace pro vaše putování. Máchův kraj nabízí také řadu cyklostezek či značených cest pro pěší turistiku.

K přespání se nabízí hotely, motely, penziony, ale také tradiční kempy a chatové osady. Jednotlivé ceny ubytování se samozřejmě liší, podle vaší náročnosti. Informace či rezervace jednotlivých míst ubytování lze nalézt pohodlně již před odjezdem na dovolenou a to například na ubytovani.kamsi.cz či www.czecot.cz.

Máchův kraj skýtá mnoho příležitostí užít si dovolenou v České republice. Tolik naše krátká reportáž, věříme, že na ty pravé zážitky a využití vašeho volného času už přijdete sami!

Jana Chrtková, Regionální koordinátorka – redaktorka, Kraj Plzeňský

(Zdroj: www.machuvkraj.cz, ubytovani.kamsi.cz, www.czecot.cz)

Přidej komentář jako první k "Navštivte proslulý Máchův kraj"

Zanechte komentář