Nazujeme lyže a hurá na svah

Chceš zimní prázdniny strávit na zasněžených kopcích? V Olomouckém kraji to není příliš velký problém, nachází se tu asi čtyřicítka lyžařských areálů, ne všechny jsou však v současnosti v provozu, přesto se najde řada míst, kde jsou podmínky pro lyžování dobré.


Pětačtyřiceticentimetrová vrstva sněhu, v provozu jsou všechny vleky a fronty jsou minimální, tak to vypadá ve Ski Areálu Hlubočky. Provozní doba je od 9 do 21 hodin. Pouze na Silvestra se sjezdovky uzavírají v 16 hodin a na Nový rok lyžování začíná o hodinu později než obvykle, tedy v deset hodin.

V lyžařském středisku Kladky na Prostějovsku čeká na lyžaře více než padesáticentimetrová sněhová pokrývka. Čtyři sta metrů dlouhá sjezdovka má pětaosmdesátimetrovým převýšení. Osvětlení celého svahu umožňuje večerní lyžování. Areál je lyžařům k dispozici od 9 do 22 hodin.

Míst, kde si člověk může v Olomouckém kraji zalyžovat, je dost; Foto: lyzovani-v.profi-news.cz

Milovníky zimních sportů lákají také Jeseníky. Skipark Hraběšice hlásí 80 centimetrů sněhu. Vleky jsou v provozu každý den v době od 9 do 16.30, od úterý do soboty se navíc lyžuje ještě večer, a to od 18 do 21 hodin.

Největším lyžařským areálem na Moravě s první šestisedačkovou lanovkou v Česku je středisko Kouty. Lyžaři si mohou vybrat ze 4 sjezdovek, z toho 2 jsou dlouhé přes 2 kilometry. Před den se lyžuje od 8.30 do 16 hodin, večerní lyžování začíná v 18 a končí ve 21 hodin. Areál byl slavnostně otevřeno letos 18. prosince.

Mezi jedno z nejmodernějších lyžařských středisek v Jeseníkách patří také Ski Areál  Přemyslov. Vybudován byl v letech 2006 – 2007. Návštěvníci tu najdou čtyři sjezdové tratě obsluhované čtyřsedadlovou lanovkou a dvěma vleky. Provozní doba je od 9 do 16 hodin, večerní lyžování začíná v 18.30 a končí ve 21 hodin.

Spojením a zrekonstruováním areálu Hynčice pod Sušinou a Stříbrnice vzniklo jedno velké moderní lyžařské středisko nazvané Kraličák, které návštěvníkům nabízí hned deset sjezdovek, lanovku a 6 lyžařských vleků. Momentálně je na sjezdovce více než 50 centimetrů sněhu. Lyžuje se od 9 do 16 hodin.

K nejoblíbenějším lyžařským střediskům v Jeseníkách bezpochyby patří Ski Centrum Malá Morávka – Karlov. V šesti areálech je dohromady patnáctka sjezdovek, které celkově dosahují délky devíti kilometrů. Více informací o jednotlivých areálech najdeš na webových stránkách centra.

To jsou jen některé z fungujících lyžařských areálů, další najdeš v seznamu na stránkách Informačního centra pro mládež Olomouc.
Radka Spurná, regionální koordinátorka – redaktorka, kraj Olomoucký

Přidej komentář jako první k "Nazujeme lyže a hurá na svah"

Zanechte komentář