Nejlepší školní časopis mají v Havířově, Nezamyslicích, Sázavě a v Babicích nad Svitavou

 

Titul „Školní časopis roku 2014“ získala v soutěži o nejlepší školní časopis letošního roku již podruhé školní redakce Komár z Havířova (kategorie střední školy) a redakce Babický školáček z Babic nad Svitavou (kategorie základní škola I. stupeň). Poprvé cenu získala redakce Čmáranice ze Sázavy (kategorie základní škola I+II. stupeň), a redakce Písařík z Nezamyslic (kategorie základní škola II. stupeň).

.„V pondělí jsme předali ceny pro zástupce redakcí ze základních škol a v úterý pro zástupce ze středních škol,“ říká Pavel Zdráhal z pořádající Asociace středoškolských klubů ČR (ASK ČR). „Celkem se finálního setkání zúčastnilo 438 nadšených redaktorů ze 73 školních redakcí,“ dodává Petr Kantor, ředitel soutěže.

„Mladí novináři přijíždějí na toto setkání s cílem načerpat co možná nejvíce nápadů pro další přípravu svých vlastních školních časopisů. Inspiraci hledají na workshopech, při diskuzích s profesionálními žurnalisty nebo na výstavě všech přihlášených časopisů, “ říká ředitel soutěže Petr Kantor z ASK ČR.

Na zakončení vyhlásili organizátoři další již 9. ročník celostátní soutěže. Tak jako letos proběhnou v prvním pololetí roku 2014 krajská kola, ze kterých vybrané časopisy v jednotlivých kategoriích postoupí do celorepublikového finále.

Přidej komentář jako první k "Nejlepší školní časopis mají v Havířově, Nezamyslicích, Sázavě a v Babicích nad Svitavou"

Zanechte komentář